Polise Silahlı Saldırıyı DHKP-C Üstlendi!

İstanbul'da bugün öğle saatlerinde Gaziosmanpaşa'da, dün akşam da Avcılar'da polislere yönelik silahlı saldırıları, DHKP-C üstlendi.

İstanbul Avcılar ve Gaziosmanpaşa'da polise düzenlenen saldırıları DHKP-C üstlendi.
ANF, haber merkezine ulaşan DHKC imzalı elektronik postada, 15 Haziran gecesi Avcılar'da, 16 Haziran'da ise Gaziosmanpaşa'da polis düzenlenen silahlı saldırıların "intikam amaçlı" yapıldığının yazıldığını bildirdi.
Elektronik postada şu ifadeler yer aldı: "15.6.2012 tarihinde gece saat 23.00'de Avcılar polis işkencehanesinde görevli işkenceci polis Muammer Sabri Yiğit, yoldaşımız Erdal Dalgıç'ın intikamını almak için savaşçılarımız tarafından cezalandırılmıştır. 13 kurşundan üçü isabet etmiştir. Ayrıca, 16 Haziran'da da Gaziosmanpaşa'da bir işkenceci polisi daha cezalandırdık. AKP'nin polisinden hesap sormaya devam edeceğiz. İşkence yapmaktan vazgeçin. Biber gazı, Portakal gazı ile halka saldırmaktan vazgeçin. Her hak talebini gaza boğmaktan vazgeçin."
Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi'nde bugün öğle saatlerinde Zekeriya Yurdakul adlı polis, uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda ölmüş, Avcılar Reşitpaşa Caddesi üzerindeki bir bankamatikten para çeken bir polis de dün akşam açılan ateş sonucu ağır yaralanmıştı.
DHKP-C, 12 Haziran gecesi İstinye Şehit Muhsin Bodur Polis Merkezi'ne düzenlenen el bombalı saldırıyı da üstlenmişti. Saldırıda ağır yaralanan bir polis daha sonra ölmüştü. Eylem sırasında polisin ateş açması sonucu Erdal Dalgıç isimli DHKP-C militanı hayatını kaybetmişti. Eylemi işkenceyle öldürülen Engin Çeber için gerçekleştirdiğini belirten örgüt, sonrasında yaptığı açıklamada, eylemlerinin devam edeceğini belirtmişti. (etha)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y