İstinye Polis Karakoluna Silahlı Saldırı!

İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki İstinye Şehit Muhsin Bodur Polis Merkezi'ne el bombalı ve otomatik tüfekli saldırı düzenlendi, eylemci polisin açtığı ateş sonucu öldü.

Atılan el bombası saldırı sırasında patladı, polisler el bombası patlamasından kaçarak yara almadan kurtuldular. Eylemci olay yerinden uzaklaşırken yanında getirdiği bir paketi de karakol bahçesine attı.

Karakolda görev yapan polisler eylemciye karşılık verdi, eylemci ilk açılan ateş sonucu vurularak yaralandı, ambulansla Maslak Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyatta hayatını kaybetti. Gazetelerdeki haberlere göre, eylemciye yedi kurşun isabet etmişti.

Polis saldırıda gözcülük yaptığı iddia edilen kişiyi arıyor.

Polis merkezinin bahçesine atılan şüpheli paket de bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi. bu pakette de bomba olduğu açıklandı.

Saldırının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, polis merkezine geldi. Çapkın, "Dün gece saat 23.00 sıralarında iki kişinin saldırıyı gerçekleştirdiğini sanıyoruz. El bombası atıldı. Karakola otomatik tabancayla ateş açıldı. Ateş eden, el bombası atan şahsı nöbetçi arkadaşlarımız vurdu. İkinci bir kişi daha olduğunu tespit ettik. Onun gözcü olduğunu sanıyoruz. Olay yerinden kaçmış, arıyoruz" diye konuştu.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y