Meclis'te İş Güvenliği Görüşmelerinde İşçi Ölümü!

İş Güvenliği Görüşmelerinde AKP Sıraları
Meclis’te İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı’nın görüşüldüğü sırada meclisin atık su gideri çalışmasını yürüten taşeron firmaya bağlı çalışan işçi hayatını kaybetti.

Dikmen Caddesi Merasim Sokak'ta meclisin atık su giderine dair çalışmalar sırasında saat 23:00’de bir toprak kayması meydana geldi. Göçük altında kalan işçi Nadir Kekilli'nin cansız bedenine bir saat sonra ulaşılabildi.

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, “Acaba bu işçi kaç saatten beri orada çalışıyor?” diye sordu. Kendilerine gelen bilgilere göre bu işçinin on iki saatten fazladır çalıştığını söyleyen Acar, “Yüreğimiz kanıyor yani ve AKP'nin işbaşında olduğu 2002-2011 yılları arasında tam 735.803 iş kazası olmuş ve bu kazalarda acaba, Sayın Bakan, sendikasızlaştırmanın ve kayıt dışının etkisi nedir? Onu soruyorum” dedi.

Faruk Çelik ise bu sorulara yanıt vermek yerine “Öncelikle ben de işçi kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum” diyerek kazanın teknik nedenlerine dair açıklama yapınca Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın “Taşeron firmaya verdiğiniz için olmasın” şeklindeki tepkisiyle karşılaştı.

Konuyla ilgili açıklama yağan CHP milletvekili Süleyman Çelebi konuya dair yaptığı açıklamada ''Bu yasanın da buna çare üretmediğini buradan çok açık ifadeyle söylüyorum. Tüm Meclis'i bu konuda bu olaydan sonra bir kez daha düşünmeye davet ediyorum çağrım bu'' dedi.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y