Şişli Etfal'de Her Gün Eylem!

Şişli Etfal’de 2. gün: “İşçiler burada yönetim nerede?”

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ücretlerimizin hukuksuz bir şekilde kesilmesinin ardından dün başlattığımız eylem bugün de devam etti. Ücretlerin kesilmesine ilişkin işçilere bir açıklama yapmayan, sendikamızla görüşmekte hala ısrar eden Hastane Yönetimi dünkü eylemin ardından bugün sabah saatlerinden itibaren tehditler yağdırmaya başladı.

“Önde duranları” tutanak tutmakla, işten atmakla tehdit ettiler!

Sabah saatlerinden itibaren şirket sorumluları ve kimi sorumlu hemşireler aracılığıyla bugün kimsenin eyleme çıkmaması için bütün arkadaşlarımızın tek tek uyarıldığı, hatta eylemin iptal edildiği, başhekimin konferans salonunda açıklama yapacağı şeklinde yönünde söylenti yayılmaya çalışıldığı öğrenildi. Bazı arkadaşlarımıza ise açıkça sözlü bir şekilde savunmalarınızı yazın, eğer bugün de eyleme çıkarsanız işten çıkartılırsınız denildi.

Baskılara rağmen Başhekimlik önündeyiz!

Bütün korkutma, yıldırma çabalarına rağmen 12:30’da başhekimlik önünde toplanan üyelerimiz alkışlarla, ıslıklarla, sloganlarla Hastane Yönetimini sorunları çözmek için sendikamızla görüşmeye davet etti. Hastane Yönetiminin bugün ayrıca bir otobüs polis çağırıp başhekimliğin önünü kapatmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Hasta yakınlarının ve SES’in destek verdiği eylem yarın (14.06.2012) yine 12:30’da başhekimlik önünde buluşma kararıyla coşkuyla sona erdirildi.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y