THY İşçisine Atatürk Hava Alanı Yasak!

Adana'da Tedaş işçileri haklarını aramak için Tedaş önünde eylem yapınca "kabahatlar kanunu" devreye girmişti. Kabahatlar kanunu çerçevesinde işten atılan işçiler dövülerek gözaltına alınmış ve haklarını aramalarının önüne geçilmeye çalışılmıştı.
Hey Tekstil işçileri haklarını aramak için eylem yaparken karşılarında "burada duramazsınız" diyen polisi bulmuştu. O da yetmemiş işçilerin sürekli durdukları yerler "güvenlik endişesiyle" polis işgaline sokulmuştu. İşçiler nerede haklarını aramak isterse orada "tuhaf bir güvenlik" kaygısı ortaya çıkıp keyfi yasaklamalar gündeme geliyor. Bu kez sırada işten atılan THY işçilerinin mücadelesi var.
Havalimanı'nda "her zaman olan tuhaf" keyfi yasaklama.
Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu, dün yaptığı aylık olağan toplantısında Atatürk Havalimanı sınırları içinde her türlü eylem ve gösteri yapılmasını yasakladı. İstanbul Vali Yardımcısı ve Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın başkanlığında yapılan toplantıda alınan karar uyarınca, Hava-İş sendikası tarafından yürütülen ve 305 THY çalışanının işten atılmasını protesto için yapılan eylemlere de Atatürk Havalimanı sınırları içinde son verileceği bildirildi.

Kararla ilgili yazının bugün Hava-İş yetkililerine verileceği öğrenildi.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y