Alevilere Yönelik Faşist Saldırılara Kınama ve Basın Açıklamasına Çağrı!

IRKÇI, FAŞİST SALDIRILAR…!

1. 04 Eylül 2012 gece saat 23.00 civarında “POLİS” olduğunu söyleyen iki kişi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Pendik şubemize gelmiş ve cemevimizde bulunan kadın yönetici arkadaşımızı, cemevi bekçimizi tehdit etmiş “SİZİ KESECEĞİZ!” gibi sözler söylemişlerdir. Gelenlerin bindiği aracın plakası, markası, rengi belirlendiği halde “KAYITLARDA BÖYLE BİR PLAKAYA RASTLANMAMIŞTIR!” Gece saatlerinde gerekli hukuki işlemler şube başkanımız ve yöneticilerimiz tarafından yapılmıştır.

Bu gün 05 eylül 2012 Çarşamba saat 19.00’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Pendik şubemiz önünde bir basın açıklaması yapılacaktır.

2. 04 Eylül 2012 gece saatlerinde Adıyaman merkez Karapınar Mahallesinde yaşanan IRKÇI, FAŞİST SALDIRI; 15/20 Araçlık konvoy ile mahalleye gelmiştir. Konvoyun önünde ve arkasında resmi/sivil polis araçları bulunmaktadır. Konvoyda bulunanlar IRKÇI, FAŞİST SLOGANLAR atmışlar, TEHDİTLER SAVURMUŞLAR, KÜFÜR ETMİŞLERDİR. Mahallede bulunan canlarımızın polise “NEDEN ENGEL OLMUYORSUNUZ?” diye sorduklarında polis, “BİR KAÇ SLOGAN ATIP GİDECEKLER!” demiş ve IRKÇI, FAŞİSTLERE engel olmamışlardır.

Bu saldırılar kontrollü ve sistematiktir. Alevilerin ve devletin resmi politikası ile ötekileştirilenlerin KENDİNİ KORUMAK ve YAŞAM HAKKINI SAVUNMAK İÇİN MEŞRU SAVUNMA HAKKI DOĞMUŞTUR. Toplumsal barışa, eşit yurttaşlığa, demokrasi, insan hakları ve özgürlüklere inanan, bu uğurda mücadele veren onurlu insanlarımız, canlarımız ve dernek yöneticilerimiz bu durumun bilincinde olmalıdır…!

SAYGILARIMLA… 
(05 eylül 2012 Çarşamba/ Ankara)

Kemal BÜLBÜL 
(Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y