Beytüşşebap'ta Evlere Baskın 4 BDP yöneticisi Gözaltında!

Beytüşşebap'ta yaşanan çatışmaların ardından bu sabah saatlerinde özel hareket timleri ve sivil polisler eşliğinde birçok eve düzenlenen baskınlarda 4 BDP yönetici ve üyesi gözaltına alındı.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde önceki gün yaşanan çatışmalarda en az 10 asker ve polisin yaşamını yitirdiği saldırının ardından bu sabah özel hareket timleri ve sivil polisler tarafından birçok eve baskın düzenlendi. Sabah saatlerinden itibaren ilçe merkezinde başlayan ev baskınlarında birçok evin arandığı ve yaklaşık bir saat önce aramaların sona erdiği bildirildi.

Ev baskınlarında BDP Beytüşşebap İlçe Başkan Yardımcısı Ergin Dürmüş, BDP İlçe yöneticileri Ali Ataman ve Sabri Bal ile BDP üyesi Harun Ataman gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 kişi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Ceylanpınar'da 2 gözaltı
Ceylanpınar'da, dün gece Barış Mahallesi'nde yapılan eş zamanlı ev baskınlarının ardından Kemal Robinduz ve Hasan Deliktaş adlı iki yurttaş gözaltına alındı. Gece 02.30'da yapılan ev baskınlarında aramaların saat 05.00'a kadar devam ettiği öğrenilirken, arama yapılan evlerdeki bilgisayar kasaları, cep telefonları, kitap, dergi, kaset, cd, fotoğraf ve Kemal Robinduz adlı yurttaşın evinde buluna çelik para kasasının polisler tarafından götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltına alınan 2 kişinin gözaltı gerekçeleri öğrenilemezken, Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldükleri öğrenildi. (diha)
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y