İbrahim Çuhadar Pazar Günü Gazi'de Defnedilecek!


İbrahim Çuhadar'ın cenazesi Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'ndan ailesi ve avukatları tarafından alındı. Küçükarmutlu'ya götürülen cenaze pazar günü Gazi Cemevine götürülecek, buradan da Gazi Mezarlığı'na götürülerek defnedilecek.

Çuhar'ın cenazesi ailesi ve avukatlar tarafıdan alındı. Gazi Cemevi'ne ait cenaze otosuna konulan Çuhadar'ın cenazesi, polislerin engellemesi üzerine bir süre Adli Tıp Kurumu önünde bekledi. Ailenin gitmek istediği yönden trafiği kapatan ve aracın geçmesine izin verilmemesi üzerine polis ve Çuhadar'ın avukatları arasında gerginlik yaşandı. Polis bir süre sonra ailenin istediği yönden gitmesine izin verdi.

Cenaze Küçükarmutlu'ya götürüldü. TAYAD'lı Ailelerden yapılan açıklamaya göre cenazenin Pazar günü Gazi Cemevi'ne götürüleceği buradan da Gazi Mezarlığı'na götürelerek defnedileceği bildirildi.

Öte yandan Adli Tıp kurumunun üst tarafında cenaze için bekleyen TAYAD'lı ailelere polis müdahale etti. İlk müdahalede 4 kişi gözaltına alındı. Ardından polis parkın öbür tarafında bekleyen gruba yöneldi. Biber gazları ile Halk Cepheli'lere yapılan müdahalenin ardından 16 kişi yerlerde sürüklenerek ve darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınanların tümünün kaşlarının ve kafalarının yarıldığı ve kıyafetlerinin parçalandığı gözlendi. Gözaltı sayısının 30'a yakın olduğu bildirildi.

GAZETECİLERE DE MÜDAHALE

Polis haberi izleyen gazetecileri de engelledi. Adli Tıp önüne çıkan tüm sokakları çevvik kuvvet polisleri ve TOMA'larla kesen polis buralardan geçen herkese GBT kontrolu yaptı. Haberi izleyen ETHA muhabirini kameraya çekerek taciz eden polis, çalışmasını engelledi. DİHA muhabirleri de fotoğraf ve görüntü çektikleri sırada polis tarafından kordona alınarak, kimlikleri alındı. Bir süre bekletilen DİHA muhabirleri daha sonra serbest bırakıldı.

Polis haberi izleyen Yürüyüş dergisi muhabiri Musa Kurt'u da darp ederek gözaltına aldı. (etha)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y