İş Cinayetleri Davaları: "Sorumlular Yargılanmalı"

11 işçinin yaşamını yitirdiği Esenyurt ve 21 işçinin yaşamını yitirdiği Davutpaşa iş cinayetlerinin ardından açılan davalara bugün Bakırköy Adliyesi'nde devam ediliyor.

AİLELER AÇIKLAMA YAPTI

İki dava öncesinde adliye önünde bir araya gelen aileler açıklama yaptı. Aileler, bir kez daha sorumluların yargılanmasını ve adaletin yerini bulmasını istedi.

Aileler adını açıklama yapan Sinem Emir, "Bizler iki 'iş cinayetlerinde de' canlarını kaybetmiş yakınları olarak, adalet için geride kalanların hayatları için mücadele etmeye devam ediyoruz" dedi.
İş cinayetlerinin gazetelerde "iş kazaları" olarak yer aldığına dikkat çeken Emir, "Ülkemizde ortalama her gün 5 ila 8 işçi hayatını kaybetmekte. Bizler sorumluların eksiksiz yargılanmasını istediğimiz için buradayız" diye konuştu.

Pakistan'daki iş cinayetinde 248 işçinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Emir, "Onları ve bugün denetimsizlik, ihmal, patronların para kazanma hırsı nedeniyle 'güvenliksiz' çalıştırıldığı için hayatlarını kaybeden işçi kardeşlerimize rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz" dedi.

"İş kazası değil, cinayet diyoruz. Bütün sorumluların yargılanmasını istiyoruz" diye konuşan Sinem Emir, ara verdikleri vicdan ve adalet nöbetlerine bu haftadan itibaren her Pazar Galatasaray'da devam edeceklerini duyurdu.

Aileler, açıklamanın ardından davaları takip etmek üzere adliye binasına girdi. (etha)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y