İzmir'de Boğulan İnsanlık: Ölenler 60 Kişiye Çıktı!

İzmir'de insanlık boğuldu. Yeryüzünün her yanında gerek siyasi nedenlerle olsun gerekse ekonomik nedenlerle olsun kaçak göçmenlik milyonlara varan insanı yollara döküyor. Göçmenlerin devletlerin uyguladığı sınır politikaları güvenlik gerekçeleri ve göçmenlik kanunları nedeniyle tek seçenekleri kaçak yollarla seyahat etmek oluyor. Bu göçmenler ancak büyük oranlı ölümlerle gündeme getiriliyor. İnsanlığın ölümü olarak adlandırılacak durum dünyanın her yerinde her an yaşanıyor.  
İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Ahmetbeyli beldesinde, Avrupa’ya yasadışı yollardan çıkmak isteyen ve ilk belirlemelere göre içinde çoğu çocuk ve kadın 100 civarında mültecinin bulunduğu sanılan balıkçı teknesi kayalıklara çarparak battı. Batan tekneden şu ana kadar 60 kişinin cesedi çıkarıldı.

Suriye'de, Filistin'de insanları göçmek zorunda bırakan kirli politikaları uygulayanların ellerine yeni kanlar bulaştı. Çocuklarıyla birlikte kirli çıkar politikalarının yaratığı savaş yüzünden yerlerinden yurtlarından göçmek zorunda kalan insanların ölümleri bu kirli politikaları uygulayanların insanlık suçlarıdır. 
 
İzmir'in Menderes ilçesi Ahmetbeyli köyü Baradan mevkisinde batan teknede ölenlerin sayısı 60'a yükseldi.

Filistin ve Suriye uyruklu mültecilerin bulunduğu batan teknedeki ölü sayısının 60'a çıktığı bildirildi. Menderes Kaymakamı Tahsin Kurbeyoğlu, cesetlerine ulaşılan 60 mültecinin 31'inin çocuk, çocuklardan üçünün ise bebek olduğunu belirterek, yaşamını yitirenlerden 11 mültecinin erkek, 18'inin de kadın olduğunu söyledi. Kurtbeyoğlu, arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Sabaha karşı Ahmetbeyli köyü Baradan Koyu'nda denizden yaklaşık 40 metre açıkta kayalıklara çarpıp 7 metre derinliğe gömülen mülteci teknesinde 48 kişi sağ olarak kurtarıldı, 60 mültecinin de cesedine ulaşıldı.

Çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu teknede mültecilerin kıyıdan tekneye binerek Sisam Adası üzerinden Yunanistan'a giriş yapmak istedikleri öğrenildi.

Çok sayıda ekibin çalışmalarını sürdürdüğü olay yerinde yapılan kimlik tespitinde 33 Suriyeli, 12 Filistinli, 1 Iraklı ve 1'i organizatör, 1'i gemi kaptanı olmak üzere 2'si Türk toplam 48 kişinin sağ olarak kurtarıldığı öğrenildi.
 
Yüzlerce Afgan çocuk açlıktan ölüyorBU İNSANLAR NİYE KAÇAK GÖÇMEN OLUYOR DİYENLERE

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF, Afganistan'da 5 çocuktan birinin yetersiz beslendiğini açıkladı.
 
Afganistan'da her gün 5 yaşının altında 275 çocuğun yetersiz beslenme yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi.

İşgalin başladığı 2001 yılından bu yana ülkeye on milyarlarca dolarlık yardım yapıldığı ancak bu yardımların çocuklara ulaştırılmadığı kaydedildi.

UNICEF'in açıklamasında, Afgan çocukların daha 5 yaşına girmeden önlenebilir hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiği kaydedildi.KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y