Pendik'te Alevileri Tehdit Edenler Gerçek Polismiş!

 İstanbul'un Pendik ilçesinde cemevine giderek polis olduklarını söyleyip tehdit eden iki kişiden biri gerçek polis çıktı.

04 Eylül 2012 gece saat 23.00 civarında “POLİS” olduğunu söyleyen iki kişi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Pendik şubesine gelmiş ve cemevinde bulunan kadın yöneticileri ve cemevi bekçisini tehdit etmiş “SİZİ KESECEĞİZ!” gibi sözler söylemişlerdi. Cemevi yetkilileri, polis olduğunu söyleyen iki kişi hakkında şikayette bulunmuştu.

Gasp Büro Amirliği dedektifleri şikayet üzerine cemevine geldiği tespit edilen Sabiha Gökçen Havaalanın'da çalışan polis memuru M.K. ile kuaför arkadaşı Ö.Y.'yü yakaladı.

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen polis memuru M.K. "Arkadaşımla birlikte cemevinin önünde kız arkadaşlarımızı bekliyorduk. Onlar gecikince arkadaşım "ben daha önce hiç cemevine girmedim. Bir bakalım mı?' dedi. Birlikte içeri girdik. Cemevinde bulunan yetkiliyle Alevilik konusunda konuştuk. Konuşma sırasında kendimi tanıtıp polis olduğumu ve çalıştığım yeri bile söyledim. Daha sonra bize geç olduğunu cemevini kapatacağını daha münasip bir zamanda tekrar gelirsek çay içip yine konuşabileceğimizi söyledi. Daha sonra vedalaşarak oradan ayrıldık" dedi. Tehdit ve saldırganlık dolu sözlerine sahip çıkamayan saldırgan polis kurgulanmış bir ifade verdi.

Polis memuru M.K. Cemevi yetkililerinin daha sonradan niye şikayetçi olduğunu bilmediğini sözlerine ekledi.
Öte yandan Cemevi yetkilileri Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek polis memuru M.K. ile Ö.Y.'yi teşhis etti.
Polis tarafından şikayetle ilgili ifadeleri alınan polis memuru M.K. ile arkadaşı Ö.Y. daha sonra adliyeye gönderildi.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y