Bursa´da Faşist Linç Saldırısında Ölen İlker Kaya'nın Evinde Öfke Var

30 Ekim günü Bursa’da akşam saatlerinde çevik kuvvet ve faşitlerin saldırıları sonrasında yaşanan çatışmalarda yaralanan üç kişiden biri olan ve saldırgan faşist grupta olan 31 yaşındaki İlker Kaya yaşamını yitirdi.

Birkaç gündür faşistlerin yoğun saldırılarına maruz kalan Kürtler özellikle daha yoğun yaşadığı Yavuz Selim Mahallesi'nde saldırılar 30 Ekim günü son noktasına vardı.

Dün (30 Ekim) çevik kuvvetin ve faşistlerin Yavuz Selim mahallesine gaz ve tazikli suyla saldırmıştı.

Polisin saldırılarına Kürtlerin taşlarla karşılık vermesiyle çatışmalar gece yarısına kadar devam etti. Saldırılar sırasında saldırgan faşist grubun içinde olan ve çatışmalarda yaralanıp hastaneye kaldırılan İlker Kaya yaşamını yitirdi.

İlker Kaya dün faşist lerle birlikte polisin saldırıları sonucu yaralanan onlarca kişiden sadece biriydi. 

Bursa'da 3 gündür devam eden çatışmalı ortam hala sürmekte. Kürtlere yönelik polis ve faşist işbirliğiyle oluşturulan saldırılara karşı mahalleliler kendilerini koruma önlemleri alıyorlar.
Yavuzselim mahallesinde ırkçı saldırıda yaralanarak daha sonra kaldırılıdığı hastanede ölen saldırgan faşist grubun içindeki İlker Kaya'nın evinde büyük isyan ve öfke var. Faşist saldırgan grupların bilmesi gereken bir şey var ki devletin provokasyonu sonucu saldırdıkları kişiler kendilerinden farklı değil.
(ozgurgelecek.net)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y