DHF´ye Polis Komplosu İzmir´de Kınandı

Demokratik Halklar Federasyonu üye ve taraftarlarına yönelik sabah saatlerinde Türkiye genelinde yapılan gözaltı ve baskınlarla ilgili olarak bugün akşam 18.00'da Alınteri, DHF, BDSP, KÖZ, Emek ve Özgürlük Cephesi, ESP, MBP, TKP1920, Devrimci Hareket, İzmir Dersim Kültür ve Dayanışma Derneği, SDP, İzmir Hareket Tiyatrosu, Kaldıraç, İzmir Sokak sanatçıları Derneği, Partizan, İHD, Eğitim-sen'in katılımcı olduğu bir basın açıklaması düzenlendi.

Eylem alkışlarla Eski Sümerbank önünde başladı. "yaşasın devrimci dayanışma", "devrimci tutsaklar yalnız değildir", "devrimci irade teslim alınamaz", "gözaltılar, tutuklamalar,
baskılar bizi yıldıramaz", "faşizme karşı omuz omuza" sloganklarının atıldığı eylemde sabah saatlerinde DHF
ye yapılan baskın ve gözaltı terörü teşhir edildi .

Emek ve özgürlük Cephesi, Devrimci Hareket ve Alınteri'nin çağrıcısı olduğu basın açıklaması Partizan tarafından okundu. Okunan basın açıklaması;


"Devlet 13 Kasım sabaha karşı Türkiye genelinde Demokratik Haklar Federasyonu üye ve taraftarlarına karşı yürüttüğü gözaltı terörü ile bir kez daha faşist düzenini işletmiş,ileri demokrasinin ne anlama geldiğini de göstermiştir. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden , açıklama yapılmadan yapılan baskınlarda DHF kurumlarına kapıları kırılarak girilmiş ve talan edilmiştir. 24 saatlik bilgi ve yayın yasağı konan operasyonda ülke çapında 50 den fazla üye ve taraftar gözaltına alınmıştır.Şuana kadar hiç bir açıklama yapılmadığı gibi gözaltındaki dostlarımız avukatları ile de görüştürülmemektedir.


Bizler devrimciler olarak biliyoruz ki;


Devletin bu terörü bugüne yada salt DHF ye yönelik değildir.Düzenlenen tüm bu baskı ve terör operasyonları tüm emekçi halklara, tüm devrimci demokrat kurumlara karşı yürütülmektedir,Bugün Kürt halkına karşı yürütülen ve hergün daha da azgınlaşan faşist baskı ve tutuklama terörüde buna örnektir.


Buradan bire kez daha söylüyoruz;


Devlet te bilmelidir ki tarihin hiçbir kesitinde rastlanmadığı gibi bugünde devrimci müdahale; gözaltı, tutuklama ve baskılarla sindirilemeyecektir. Aksine uygulanan her baskı,düzenlenen her operasyon bizler için yılgınlık sebebi değilmücadelemizi yükseltmeye yönelik kamçılayıcı birer etkidir.


GÖZALTILAR,TUTUKLAMALAR,BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA
"

Basın açıklamasından sonra eylem alkış ve sloganlarla tamamlandı.

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y