İHD Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir: “Ölüm değil, Çözüm İstiyoruz.”
İHD Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir: “Ölüm değil, Çözüm İstiyoruz.”
 
İHD Bölge Şube başkanları ve temsilcileri 60. Gününe giren açlık grevlerine dikkat çekti. İHD Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir “Bizler sorunun çözümünün, bir parçası olacağız. Ölümün değil, çözümün galip gelmesi için ölüm değil çözüm istiyoruz. Bu noktada başta hükümet yetkilileri olmak üzere tüm siyasileri ve herkesi sorumlu olmaya davet ediyoruz.” Diyerek herkesi açlık grevlerine ilişkin sorumlu olmaya davet etti.

İHD Bölge Şube ve Temsilcilikler toplantısı, şube başkanları ve il temsilcilerinin katılımı ile Diyarbakır İnsan Hakları Derneğinde gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ve bölgede 2012 yılına ilişkin İnsan Haklarının durumunu, 60. gününe giren siyasi mahpusların açlık grevlerini ve 24-25 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan İHD 16. Olağan Genel Kurul Toplantısını değerlendirmek üzere bir araya gelinen toplantı, İHD Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir’in açılış konuşması ile başladı.


Toplantı açılış konuşmasını gerçekleştiren İHD Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir, “Bugün cezaevlerinde açlık grevlerinin 60. gününe girmiş bulunmaktayız. Her an ölüm haberlerinin gelebileceği son derece kritik bir aşamaya girilmesine rağmen çözüme dair hala hiçbir adım atılmamış olması kaygıları arttırmaktadır.” dedi.


Açlık grevindekilerin taleplerinin siyasi ve insani talepler olduğunu belirten Akdemir, “Bu sorun diyalog yolu ile çözülmelidir. Sorunun çözüne katkı sunmayacak yaklaşım ve açıklamalardan kaçınmalıyız, durumun çözümsüzlüğe sürüklenmesine seyirci kalmamalıyız, aksi takdirde onarılması zor derin yaralar oluşacaktır.” dedi.


İnsan Hakları savunucuları olarak ‘yaşam hakkı’ nı savunmaya devam etmekte kararlı olduklarını ifade eden Akdemir “Bizler sorunun çözümünün bir parçası olacağız. Ölümün değil, çözümün galip gelmesi için ölüm değil çözüm istiyoruz. Bu noktada başta hükümet yetkilileri olmak üzere tüm siyasileri ve herkesi sorumlu olmaya davet ediyoruz.” dedi.


Gün boyu devam edecek toplantıda 2012 yılı İnsan Hakları durumu ve İHD 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı hazırlık konuları tartışılacak.
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y