Kocaeli ve İzmir´de Öğrencilere YÖK İçin ÖGB ve Polis Saldırısı


Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Muhalefeti, TKP’li Öğrenciler ve Genç-Sen tarafından 9 Kasım’da Ankara’da düzenlenecek olan Büyük Öğrenci Mitingi’ne çağrı amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) bir yürüyüş düzenlenmek istedi. Sosyal Tesisler önünden Rektörlük’e yürümek isteyen üniversitelilerin önü, kısa bir süre sonra özel güvenlikler tarafından kesildi. Yürüyüşe izin vermeyeceklerini söyleyen özel güvenlikler, üniversitelileri çembere aldı. Özel güvenlik ordusu, yerleşke içerisinde yürümeye çalışan öğrencilere de izin vermedi. 

Tüm ısrarlara karşın çemberin açılmaması üzerine KOÜ öğrencileri tekrar yürüyüşe geçmek istedi. Bu sırada özel güvenliklerin sert saldırısı yaşandı. Öğrencileri tekmeleyen, yumruklayan ve coplayan özel güvenlikler, bir öğrencinin kalbine vurdu. Fenalık geçiren üniversiteli, arkadaşları tarafından alelacele hastaneye kaldırıldı. Astım krizi geçiren bir öğrenci de hastanelik oldu.

Üniversitelilerin çember içerisindeki oturma eylemi sürüyor.


EGE ÜNİVERSİTE'SİNDE POLİS SALDIRISI

İzmir'de Ege Üniversitesi'nde YÖK'ü protesto eden öğrenciler, kampüs içine giren çevik kuvvet polislerinin saldırısına uğradı. 30'a yakın gözaltı var. (sendika.org)
 

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y