Öğrenci Kolektifleri Beşiktaş´ta Başbakanlık Önünde YÖK´ü Protesto Etti

YÖK’ün kuruluşunun 31’inci yılında üniversiteliler Erdoğan’a sürpriz yaptı. Öğrenci Kolektifleri, yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Beşiktaş’taki Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde YÖK’ü ve yeni YÖK yasasını protesto ettiler.

Öğrenci Kolektifleri, karadan dört bir yanı tutulmuş olan Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne deniz yoluyla ulaştı. Saat 10.45’de Kadıköy-Beşiktaş vapuruna binen üniversiteliler, yol boyunca şarkılarla, sloganlarla YÖK’ü ve AKP’nin üniversitelere yönelik planlarını protesto etti. 25 dakikalık bir yolculuğun ardından Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin hemen karşısındaki iskeleye ulaşan 19 civarındaki üniversiteli, vapur çıkışında polisin saldırısına uğradı. Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Öğrencileri yerlerde sürükleyerek gözaltına alan polise vapurdan çıkan halk tepki gösterdi. Halk tepkisini “çocukları bırakın" sloganı atarak gösterdi.

Polis halka karşı barikat kurdu. Halkın barikatın önünde yuhalamalarla, sloganlarla bekleyişi sürerken, polis "öğrenciler nerede" sorusuna yanıt vermiyor.


Yaşananlara tepki göstererek üniversitelilerin serbest bırakılması için bekleyenler arasında PEN Dünya Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Merkezi Başkanı Tarık Günersel de var. (sendika.org)


 
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y