Polis Devleti: İstanbul, Fatih´te Yoldan Geçene Gözaltı ve Saldırı

İstanbul, Fatih'te Yoldan Geçene Gözaltı
BDP İstanbul,  Fatih İlçe Merkezi önünde bugün saat 13:00'da açlık grevlerine ilişkin bir basın açıklaması yapılacağı duyurulmuştu. Basın açıklamasının yapılacağı alan sabah saatlerinden itibaren polis kuşatması altına alındı sokaktan geçen herkese kimlik kontrolü yapılıyor ve polisin "gözünün tutmadığı" herkes sorgusuzca gözaltına alınıyor.

Fatih, Aksaray'da tam bir sıkıyönetim uygulaması yapılıyor ve 3 kişinin bir araya gelmesi gözaltına alınmaya gerekçe sayılıyor.

Şu ana kadar BDP üsküdar ilçe yöneticisinin de aralarında olduğu 20'den fazla kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Aksaray'da Horhor, Sofular ve Vatan Caddeleri polis tarafından kapatıldı.


POLİSİN SALDIRISI 
Polisin sıkıyönetim uygulamasını delerek BDP Fatih İlçe binasına ulaşanlar basın açıklaması için bir araya geldiklerinde polis hiçbir uyarıya gerek görmeden saldırıya geçti ve çok sayıda gaz bombasıyla saldırdı.  

FAŞİST SALDIRI
Açlık grevine destek verenler polis saldırısı ardından Fatih'in ara sokaklarına dağıldılar. Fatih'te ara sokalara dağılanlara bu kez de faşist gruplar saldırdı. 30 Ekim'de Okmeydanı'nda buluşanlara da aynı şekilde önce polis saldırmış dağılanlara ara sokaklarda bu kez de faşist gruplar saldırmıştı.
Faşist grupların bu saldırılarını polisle koordineli bir şekilde yaptıkları gözlenmekte. Saldırlarda yaralanmalar olduğu bilgileri geliyor.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı


 
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y