Van Depremi: İsimleri Van´da Yaşayacak

İsimleri Van'da yaşayacak

Geçtiğimiz yıl ikinci Van depreminde yıkılan Bayram Oteli enkazı altında hayatını kaybeden gazeteciler Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz’ın isimleri Van’ın en işlek caddelerine verildi. Emir ve Yılmaz’ın fotoğraflarının yer aldığı tabelaların açılışına Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, Emir ve Yılmaz aileleri, arkadaşları ve çok sayıda basın emekçisi katıldı.


Açılışta konuşan Van Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Adnan Bilen, Van Belediyesi’nin aldığı karar ile kentin en önemli iki caddesine gazetecilerin isimlerinin verildiğini belirterek, gazeteciler Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz’ın isimlerinin sonsuza kadar Van’daki bu caddelerde yaşatılacağını belirtti. Van Belediyesi Başkan Vekili Sabri Abi, Van halkının büyük acılarına ortak olan gazetecileri unutmayacaklarını ve isimlerini yaşatacaklarını söyledi. Van’ın depremden sonra büyük acılar yaşadığını belirten Abi, halen yaraların tam sarılmadığını söyledi.


BİR NEBZE OLSUN ACIMIZI HAFİFLETTİ

Cem Emir’in babası Mehmet Ali Emir ise Van Belediyesi’ne duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Cem ve abisi Sebahattin’in isimleri burada yaşayacak. Bu bir nebze de olsa acılarımızı hafifletiyor” dedi. Emir, hukuki mücadele verdiklerini belirterek, “Ancak sadece Bayram Otelinin sahibi Tevfik Bayram yargılanıyor. Biz tüm sorumluların yargılanmasını istiyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Van Defterdarlığının yanında bulunan caddeye asılan ‘Cem Emir Caddesi’ tabelası açıldı.


SEBAHATTİN YILMAZ’IN AİLESİNDEN TEŞEKKÜR


Cem Emir caddesinin açılışının ardından Sebahattin Yılmaz’ın isminin verildiği caddenin açılış töreni yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç, Van Belediyesi’ni bu katkılarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra konuşan Sebahattin Yılmaz’ın eşi Gönül Yılmaz ise eşinin isminin caddeye verilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, Van Belediyesi’nin bu anlamlı çalışmasından dolayı teşekkür etti. Son olarak konuşan Yılmaz’ın oğlu Alper Yılmaz ise babasının Van’da herkes tarafından tanındığını ve Van’a büyük emekler verdiğini belirterek, “Babamın bu kentte nasıl bir yer tuttuğunu bugün yapılan bu açılıştan da anlıyoruz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. (evrensel)
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y