GS Üniveristesi Başbakanın Rektörüne Karşı Protestoda

Galatasaray Üniversitesi, ODTÜ ’de yaşanan polis şiddetinin rektörlük tarafından başbakana da yaranmak için desteklenmesinin ardından ayaklandı.

Rektör Ethem Tolga’yı protesto etmek için ‘Güvensizlik Oyu’ adı altında 134 öğretim görevlisi ve öğretim üyesinin imza topladığı eylemin ardından bugün de hocalar ve öğrenciler protesto gösterisi düzenledi.

Ortaköy’deki kampüste rektörlük binası önünde toplanan öğrenciler ‘Rektör istifa’ ‘Her yer ODTÜ her yer direniş’ sloganları atarken, öğretim görevlileri de öğrencilere destek verdi.

Okuldaki eylemi görüntülemek isteyen basın mensupları da uzun süre kampüse alınmadı. Eylemci öğrenciler, kapıda bekleyen basın mensuplarının yanına giderek onlara bilgi verdi. Rektör'ün bir açıklama yapmasını da isteyen öğrenciler uzun süre rektörlük köşkü önünde slogan attı. Ancak Rektör'ün okulda olmadığı açıklandı. Öğrenciler, Rektör Ethem Tolga'nın ODTÜ'yü kınayan bildiriden imzasını çekene ya da çıkıp bir açıklama yapana kadar eylemlerine devam edeceklerini açıkladı. Yapılan açık oylamada, yarın aynı yerde eyleme devam kararı alındı.

Öte yandan, eylem sırasında üniversite kampüsünde internet bağlantısının da kesik olduğu gözlendi.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y