İzmir ve Eskişehir´de ODTÜ´ye Destek Yürüyüşü

Eskişehir'de ODTÜ'de gerçekleştirilen polis saldırısını protesto etmek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. İzmir'de öğrenciler yaptıkları yürüyüş ile ODTÜ'yü selamladı.

Eskişehir'de öğrencilere saldırı

ODTÜ'de dün yaşanan saldırıları protesto etmek için Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'nden kent merkezine doğru yürümek isteyen öğrencilere okul girişinde barikat kuran polis tarafından gaz bombaları ile müdahale etti.

Müdahale sonrası tekrar toplanan öğrenciler bekleyişlerini sürdürürken polis tekrar müdahale hazırlıkları yaptı.

Öğrenciler saldırıyı protesto etmek için Rektörlüğe doğru yürüyüşe geçti. Rektörlüğe yürüyen öğrencilere bu seferde özel güvenlik saldırdı. Saldırıya rağmen yürüyüşlerini sürdüren öğrenciler Rektörlük binası önüne geldi.

Rektörlük ile görüşmek isteyen öğrencilere karşın görevliler bina kapılarını kapatarak kitlediler ve öğrencileri içeri almıyorlar.

Öğrencilerin bekleyişi sürüyor.

İzmir'de Ege Üniversitesi Öğrencileri ODTÜ'ye destek için yürüdü

 
ODTÜ’de Tayyip Erdoğan’ın üniversitelerine gelmesini protesto eden öğrencilere 3600 polis, çok sayıda TOMA ve kimyasal silahlarla saldıran imamın ordusunu protesto etmek için Ege Üniversitesinde öğrenciler eylem gerçekleştirdi.

Edebiyat Fakültesinde toplanan öğrenciler “Bir,İki, Bir,İki,Üç Daha Fazla ODTÜ, Daha Fazla Direniş!, ODTÜ Faşizme Mezar Olacak” sloganlarıyla öğrenci çarşısına yürüyüp burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Öğrenciler tarafından yapılan basın açıklamasında; “ODTÜ bağrında Taylan ÖZGÜR, Ulaş BARDAKÇI, Hüseyin İNAN, Yusuf ASLAN, Ertuğrul KARAKAYA, Behçet DİNLERER, Ahmet PEHLİVAN gibi nice devrimciyi yetiştirdi. Dün de ODTÜ’nün devrimci tarihine sahip çıkan ODTÜ’lüler Tayyip Erdoğan’a “meydanın boş olmadığını”, üniversitelerde ve ülkede onun yarattığı karanlığı parçalayacak olan gençlerin olduğu herkese gösterdi.” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından 24 Aralık 1997 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde polis tarafından asılarak öldürülen Ali Serkan Eroğlu’nu anmak için Pazartesi günü saat 12.00’da Edebiyat Fakültesi önünde toplanarak yapılacak olan yürüyüşün duyurusu gerçekleştirildi. (muhalefet.org)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y