Pınar´la Beraber Beni de Yargılayın!

 
Pınar’la Beraber Beni de Yargılayın!

Bugün gerçekleşecek Pınar Selek duruşması öncesinde, sosyal medya da ve de çeşitli platformlardan pek çok insan bu dün sabah saat 10:30’da “Pınarla beni de yargılayın” diyerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına kendisi için suç duyurusunda bulundu.

Aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği, Katılımcı Hukukçular ve Özgürlükçü Avukatlar’ın da olduğu bir grup basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirerek; ne değişti de Pınar Selek 3 kez beraat etmesine ve alayhte tek bir rasyonel delil olmamasına rağmen, yerel mahkeme beraatte direnmekten vazgeçip yeniden ağırlaştırılmış müebbet ve yargılama kararına döndüğünü sordu.

Dilekçeyi imzalayanlar arasında Hayvan Hakları Savunucuları da adliyeye gelerek Pınar Selek’le beni de yargılayın dilekçesi verdi.


Dilekçeyi İmzalayanlar: Ali Akay, Ammar Kılıç, Aslı Takanay, Ayşe Kilimci, Ayşe Nur Doksat, Ayşe Lebriz Berkem, Ayşegül Sönmez, Ayşen Candaş, Ayten Zara, Balçiçek İlter,Belgin Oral, Bennu Yıldırımlar, Burak Özgüner, Burcu Çelik, Cengiz Alğan, Cevat Çapan, Dilek Hattatoğlu, Doğan Şahin, Eda Aslı Şeran, Emine Uçak, Emrullah Beytar, Erol Köroğlu,Erol Özkoray, Ersin Salman, Esmeray Yoğun, Eva Aksoy, Ezgi Başaran, Figen Batur, Füsun Çeliköz, Gülsüm Ekinci, Hakan Akçura, Hakan Tahmaz, Hande Demircioğlu, Hülya Gülbahar, Hüner Buğdaycıoğlu, Işık Yenersu, İnci Hekimoğlu, İsmet Akça,Leyla İpekçi, Mahir Günşiray, Mehmet Atak, Mehmet Teoman, Meltem Gürler, Meryem Koray, Meryem Rabia Taşbilek, Mustafa Sütlaş, Naim Dilmener, Nazan İpşiroğlu, Nihal Koldaş, Orhan Aydın, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Pelin Batu, Püren Dinçer, Roni Margulies, Serap Güre, Sevin Okyay, Sezai Temelli, Sibel Özbudun, Suzan Samancı, Şanar Yurdatapan, Şenol Karakaş, Temel Demirer, Tülay Günal, Ümit Biçer, Yeşim Ustaoğlu, Yıldız Tar gibi pek çok isim Pınar Selek’le beraber olmayan suçtan yargılanmak için kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçeler bugün ve yarın verilmeye devam edecek.

Savcılığa verilen dilekçede "Bizlerin vergileriyle işleyen bir devlet aygıtı olan Yargı’nın, farz edilen görevi adaleti sağlamak yerine, vergilerimizle bizi de suç ortağı yaparak bir masumu “olmayan bir suç”tan, ömür boyu hapsetme ısrarı karşısında, 13 Aralık Perşembe günü aynı “olmayan suç”tan Pınar Selek’le beraber, 12. Ağır Ağız Ceza Mahkemesi’nde ben de yargılanmak istiyorum" denildi.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y