Silivri´de Sanık Yakınlarına Gaz, Jop, Tazyikli Su

"Ergenekon" davasında yargılananlara destek için Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde duruşma salonunun olduğu bölgeye girmek isteyenlere jandarma cop, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Sıkılan biber gazından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de etkilendi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, 66'sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı ve 4 yılı aşkın süredir devam eden ''Ergenekon'' davasının bugünkü 270'inci duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin, birleşen bir dava dosyasının iddianamesini okuyacağını belirtmesi üzerine, sanık avukatları söz istedi. Özese, avukatlara söz vermedi.

Bunun üzerine Özese ile avukatlar arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Salondaki izleyiciler de avukatları destekleyerek, alkışlamaya başladı.

Mahkeme Başkanı Özese, izleyicilerin dışarı çıkarılması için duruşmaya ara verdi.

Bugünkü duruşmada, esas hakkındaki mütalaanın açıklanması bekleniyor.

Destek için gelenlere cop, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale
Türkiye'nin çeşitli illerinden sanıklara destek vermek üzere yerleşkeye gelenlere jandarma cop, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Bu arada, duruşmayı izlemek isteyen bazı CHP milletvekilleri ile jandarma arasında da tartışma yaşandı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, jandarmanın kendisinin kolundan çektiğinini belirterek, kimliğini çıkarttı ve tepki gösterdi.

Arbedenin yaşandığı dakikalarda içeriye girmek isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, sıkılan biber gazından etkilendi. CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum da içeriye girmekte zorlandı.

Sanatçılar salona giremedi
Sanıklara destek vermek için Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde gelen Tarık Akan, Rutkay Aziz, Bülent Kayabaş ve Ali Sirmen'in aralarında bulunduğu sanatçılar da duruşma salonuna giremedi.

Bu arada, sanık avukatları, basın mensupları ve tutuksuz sanıkların mahkeme salonuna girişi için ayrı bir giriş kapısı açıldı.

Bir çok televizyon kanalı da gelişmeleri kamuoyuna duyurmak için duruşma salonu dışından canlı yayın yapıyor. (birgün)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y