Antep´te Katliam Gibi İş Cinayeti 8 İşçi Öldü

Antep'te 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Güneydoğu Galvaniz fabrikasında buhar kazanının patlaması sonucu 8 işçi hayatını kaybetti, 13 işçi de yaralandı.

Patlama nedeniyle alevler içinde kalan fabrikaya çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar çeşitli hastanelere kaldırıldı. Patlama esnasında fabrikada çalışan 2 işçiden ise haber alınamadığı kaydedildi. Ölü sayısının artabileceği belirtiliyor.

İtfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, patlamada 6 işçinin parçalanarak yaşamını yitirdiğini ve 15'in üzerinde yaralının olduğunu ifade etti. Can kayıplarının artmaması için uğraştıklarını belirten Güzelbey, patlamanın nedeninin henüz tespit edilemediğini söyledi.

İtfaiye Daire Başkanı Ömer Yalım ise olay yerinde inceleme yaptığını söyledi, "Patlamada 8 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı. 1 kişi ise kayıp" bilgisini verdi. Yalım, "Patlamanın nedeni kesin olmamakla beraber gaz kaçağı sonucu meydana gelmiş olabilir. Olay yerinde patlama nedenine ilişkin ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu. (etha)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y