Cumartesi Anneleri 409. Haftada da Kayıpları İçin Çağırıyor

 KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(409. Kez Galatasaray’dayız.)

Kayıplarımızı ve bizi hukukun koruma şemsiyesinden çıkartan sistem, geçmişte kayıpların avukatlarını İHD Elazığ Şube Av. Başkanı Metin Can, İHD Tatvan Temsilcisi Av.Şevket Epözdemir gibi katlediyordu.

Yargı yoluyla zulüm bizim için bugün de sürüyor. Kayıplarımızın akıbetini soruşturmak, faillerinden hesap sormakla görevli yargı, kayıplarımızı arayan avukatlarımızı susturmaya çalışıyor.

Avukatımız İHD Diyarbakır Şube Başkanı Muharrem Erbey 3 yıldır hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde cezaevinde tutuluyor.

Temizöz davasında kayıp ailelerinin avukatlığını yapan ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve İstanbul’da kaybedilen gençlerin avukatlığını yapan ÇHD İstanbul Şube Başkanı Taylan Tanay hukuksuz bir biçimde tutuklanarak cezaevine kondu.

Çok sayıda İHD yöneticisi avukat mesleki faaliyetleri ve insan hakları savunuculuğu faaliyetleri kapsamında ağır cezalara çarptırıldı.

409. buluşmamızda “Avukatlarımıza yönelik bu operasyonlar aslında, hiç kimsenin hukuk güvenliğine sahip olmadığı duygusunu yaratmaya, bireyin kendini çaresiz hissetmesine, toplumun direncini kırmaya yönelik zulüm operasyonlarıdır. Zulmünüze boyun eğmeyeceğiz! ” diyeceğiz.

Sizi de kırmızı bir karanfille Galatasaray’a; yargı zulmüne karşı çıkmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon


Tarih : 26 Ocak 2012 (Cumartesi)
Saat : 12:00
Yer : GALATASARAY MEYDANIKızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y