Grup Yorum Gözaltıları Çağlayan Adliyesi Önnünde Anlattı

Grup Yorum üyeleri, gözaltı ve tutuklamaları protesto etmek için Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Grup Yorum adına konuşan İnan Altın, gözaltı ve tutuklamalar için "100 yıllık bir eşkiyalık" dedi ve devam etti,
“Bizi otobüste 12 saat ellerimiz kelepçeli beklettiler. Dipçiklerle vurdular. Tam sırtımın ortasında dipçik izi var, oturup kalkamıyorum. Hiçbir ihtiyacımız karşılanmadı. Durumu doktorlarca da tespit ettireceğiz”
Altın, polislerin İdil Kültür Merkezi'ne 19 Ocak sabaha karşı saat 04.00'da geldiğini ve kapıyla birlikte duvarı yıkarak, 15 dakika içinde grup üyelerini gözaltına aldığını söyledi.

Aramanın hukusuz olduğuna işaret eden Altın, aramaya refakatçi katılmadığını, bir saat süren aramada sadece 10 dakika kamera kaydı alındığını belirtti. Altın, her şeyin kırılıp yırtıldığını, eşyalarının paramparça edildiğini, müzik aletlerinin alındığını hatırlatarak, basında çıkan 11 kapı ve kozmik oda iddialarına da değindi. 


KOZMİK ODA DEDİKLERİ FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Altın, her evde olduğu gibi bir kapı olduğunu, kozmik oda diye nitelendirilen yerin ise fotoğraf atölyesi olarak kullanıldığını kaydetti.

Altın, bunu görmeleri için basın kuruluşlarını da İdil Kültür Merkesi'ne davet etti. 


YENİ ALBÜM ÇALIŞMASI DA GÖZALTINDA

Altın, 6 aydır çalışmasını sürdürdükleri yeni albüm çalışmasının da alındığını ve hiçbir kopyasının bırakılmadığını da bildirdi.

Altın, gözaltına alınanların 35 saat boyunca ters kelepçe ile işkence gördüğünü, su şeker verilmediğini ve tuvalet ihtiyaçlarının karşılanmadığını da belirtti.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y