İstanbul´da Doğalgazdan Zehirlenerek Ölen 5 Afganistanlının İsimleri Belirlendi

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesi Gökalp Mahallesi'nde 4 katlı bir apartmanın bodrum katında yaşayan 5 Afganistanlı doğalgaz sobasından sızan karbonmonoksitten zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Kendilerinden haber alamayan arkadaşlarının durumu polise bildirmesi üzerine dairenin bulunduğu mahalleye gelen ekipler, bodrum katındaki dairenin kapısını kırarak içeri girdi. İçerde 5 kişinin cesedine ulaşılırken, İGDAŞ ekipleri binanın doğalgazını kesti.

Polis ekiplerinin olay yerindeki incelemesinin ardından cesetler otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yaşamını yitiren 5 kişinin Afganistan'daki savaş ortamından kaçarak Türkiye'ye geldiği belirtildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ NETLEŞTİ 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma neticesinde hayatını kaybedenlerin kimlikleri de tespit edildi. Cenazeleri Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan Nagibullah Walizade ile Muhabullah Alim’in, Enaiatullah Saifullah ile de Khudaibird Saifullah’ın kardeş olduğu öğrenildi. Soorash Vahab’ın cenazesi de diğerleri gibi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. 5 kişinin hayatını kaybettiği evi Enaiatullah ve Khudaibird Saifullah kardeşlerin kiraladığı, diğer şahısların misafir olarak yanlarına geldiği iddia edildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (evrensel)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y