Mersin Mezitli BDP İlçe Binasına Irkçı Saldırı

Mersin BDP Mezitli İlçesi gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından taşlı saldırıya uğradı. 3'üncü kezdir saldırıya uğrayan ilçe binasına onlarca taşın isabet etmesi sonucu ilçe binasının camları kırıldı.

Binanın bulunduğu Mezitli Ana Caddesi'nde onlarca banka, işyeri ve güvenlik kamerası olmasına rağmen, saldırının gerçekleşmesi dikat çekti.

Saldırıyı haber alan BDP Mersin İl Eş Başkanı Halis Ernarici, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, BDP Mezitli İlçe Başkanı Reşit Ersoy ve onlarca BDP yöneticisi ile üyeleri ilçe binasına geldi.

Saldırının güvenlik kameralarının yoğun olduğu bir noktada gerçekleşmesini manidar bulduklarını belirten Ernarici, Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden olayı aydınlatarak failleri bulmasını istedi. Bu tarz eylemlere boyun eğmeyeceklerini dile getiren Ernarici, 40 yıldır devam eden bir mücadele yürüttüklerini ve asla boyun eğmediklerini kaydetti.

Saldırının İmralı'da başlayan görüşmeleri provoke etme amaçlı olduğunu söyleyen Ernarici, "Emniyet, bu olayı yapan ırkçıları gözaltına alıp yargı önüne çıkarmalıdır. Biz bunu talep ediyoruz. Aksi halde başlayan sürece yaklaşımlarını olumlu bulmuyoruz. Bu süreçte herkesin hassas davranması gerektiği söyleniyorsa, bu bir sınavdır. Bu sınavdan geçmeleri gerekiyor" dedi.

Öte yandan polis ilçe binasında incelemelerde bulunarak, saldırıyla ilgili soruşturma başlattı. (diha)KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y