ODTÜ´yü Kınayanı Etmeli Tekdir Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Redhack´tir

ODTÜ direnişine "YÖK'ü YOK Edeceğiz!" diyerek YÖK’ün sitesini hackleyen REDHACK’e ODTÜ öğrencileri yaptıkları basın açıklaması ile selam gönderdi.
Hazırlık binasından önünden yürüyüşe geçen öğrenciler Fizik binası önünde yaptıkları basın açıklamasında “Selamımız Redhack neferlerine, çağrımız tüm üniversite bileşenlerinedir. YÖK Yasasına Geçit Vermyeceğiz! YÖK’ü YOK Edeceğiz!” dedi.


Okunan basın açıklaması;

"Yolsuzluk yapan AKP’nin rektörleri istifa!
ODTÜ’yü Kınayanı Etmeli Tekdir
Tekdir ile Uslanmayanın Hakkı REDHACK’TİR!
 
Dalga dalga yayılan ODTÜ direnişine destek bu defa da REDHACK’ten geldi. "ODTÜ ve devrimci öğrencileri yalnız değildir. YÖK'ü YOK Edeceğiz!" diyerek YÖK’ün sitesini hackleyen REDHACK, AKP’nin yandaş rektörlerinin ve sözde akademisyenlerinin binlerce yolsuzluk belgesini kamuoyuna duyurdu. Milyonlarca liralık hırsızlıktan diplomasız bölüm başkanlarına kadar YÖK’ün ve üniversitelerin kirli yüzü ortaya döküldü. Bizler üniversitelerimizde nitelikli eğitim olanakları için harcanması gereken parayla BMW’lere binen, akademik ahlaktan yoksun, AKP ne derse alkış tutan rektörleri, sözde akademisyenleri kabul etmiyoruz. Üniversitelerimize YÖK yasa tasarısıyla yöneltilen piyasacı gerici dönüşümü kabul etmiyoruz. Yolsuzluğa karışan tüm rektörlerin istifasını istiyoruz. 

Unutulmamalıdır ki akademisyenlik siyasal iktidara secde etmek değil; özgür bilimi halkın hizmetine sunmaktır. Bizler üniversitelerimizi hırsızların yönetmesine izin vermeyeceğiz. Sermayedarların, gerici, piyasacı ve hırsız kadroların değil öğrencilerin, emekçilerin ve onurlu akademisyenlerin söz sahibi olduğu üniversiteleri kuracağız. ODTÜ’den yakılan ateş birer birer üniversitelere yayıldı, yayılacaktır. Sözümüz üniversitelerimizi sermayedarlara satmak, halkları emperyalist savaş politikalarıyla katletmek isteyenleredir. Sözümüz; sömürü düzeninizin katlettiği maden işçilerinin hesabını soracak, direnen ve kazanan Şişecam işçileriyle birleşecek, YÖK’ünüzü de düzeninizi de başınıza yıkacaktır.

Selamımız Redhack neferlerine, çağrımız tüm üniversite bileşenlerinedir. YÖK YASASINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ! YÖK’ü YOK EDECEĞİZ!

Yolsuzluk yapan AKP’nin rektörleri istifa!" (muhalefet.org)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y