Ostim ve İvedik Patlaması 2. Yıl Anmasına Çağrı

DAVETIMiZDiR...
Bundan tam 2 yıl önce, 3 Subat 2011 'de, OSTİM ve İVEDIK'te meydana gelen patlamalarda 20 insanımız hayatını kaybetti; onlarca insanımız yaralandı.
Bizler, bu patlamalarda kardeşlerini, evlatlarını, analarını-babalarını, canlarını yitirmiş aileler olarak her yıldönümünde patlamanın meydana geldiği yerde buluşarak UNUTMADIĞIMIZI ve UNUTTURMAYACAĞIMIZI yetkililere ve kamuoyuna duyurmaya çalışmaktayız. Amacımız, kaybettiklerimiz ve bizler için ADALET...
Geride kalan ve halen işçilik yaparak hayatını idame ettirmeye çalışanlar için daha sağlıklı, güvenli çalışma koşullarının yaratılmasıdır.
Bizler bu nedenledir ki, 2 yıldır adil bir yargılanmanın gerçekleşmesi ve bütün sorumluların yargılanabilmesi için çabalamaktayız... 


Bizler diyoruz ki, patlamaların meydana gelmesinde, gaz şirketinden, işverenlere ve bu işyerlerinin denetiminden sorumlu olan bütün kurum ve kişiler patlamalardan birinci derecede sorumludur. Ve bütün sorumluların yargılanması için ADALET aramaya, davalarımızı takip etmeye devam ediyoruz.
Yalnız kendi duruşmalarımıza gitmekle kalmıyor, benzer is cinayetlerinde hayatını kaybeden işçilerin aileleriyle birlikte, her ayin ilk pazar günü saat 13.00'te İstanbul/Galatasaray Meydan'ında VİCDAN ve ADALET NÖBETİ tutuyoruz.
Siz değerli yurttaşlarımıza bir kez daha sesleniyoruz. 2 Şubat 2013 Cumartesi günü Ostim ve İvedik patlamalarının 2'inci yıldönümünde, saat 11.00'de, patlamaların olduğu yerde yapacağımız anmaya katılarak, gücümüze güç katmanızı bekliyoruz.
Davetimiz vicdanım var, insanım diyen herkesedir.
İş Kazası Değil, Cinayet!
Ostim'i de İvedik'i de Unutmadık, Unutturmayacağız!
Bütün Sorumlular Yargılansın, Adalet İstiyoruz!
Ostim ve İvedik Patlamalarında Hayatını Kaybedenlerin Adalet Arayan Yakınları


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y