Redhack YÖK´e Orantısız Akıl Kullandı Yolsuzlukları Hackledi

Redhack bu kez yüksek öğretimdeki yolsuzlukları açığa çıkardı.

Bu ülkede iktidara geçenler çevrelerinde bir asalak takımı yaratırlar onlar da canla başla iktidarı desteklerler. İktidar haklı haksız doğru yanlış önemsemezler sadece iktidarı desteklerler. Bir yağma ve suç şebekesi oluşur ve bu suça bulaşmayan iktidardakilerle birlikte hareket edemez. Devlet kademelerinde yükselmenin temel gereği daha çok suça karışmaktır. Redhack yüksek öğretim alanında kamuoyundan gizlenen yolsuzlukların belgelerini ele geçirdi. YÖK'ün Elektronik Paylaşım Sistemi ebys.yok.gov.tr'i hackleyen RedHack aralarında gizli ibaresi bulunan binlerce dokümanı ele geçirdi bu dokümanlarda YÖK'e yapılan ihbarlar dahil birçok dosya yer alıyor.

Sosyalist hacker Redhack YÖK'e ait gizlenip saklanan bir server'a girdi ve orada bulunan yolsuzluk dosyalarına ulaştı. Redhack'in bildirdiğine göre binlerce yolsuzluk dosyası bulunmakta ve bunların bir kısmı da gizli ibareli. Bürokraside yapılan soruşturmalar genelde suça karışanları iktidarın istediklerini yaptırmak üzere teslim almak için gizli yürütülür ve yolsuzlukları açığa çıkanlarla el altından iktidar anlaşma yoluna gider. Redhack'in ortaya çıkardığı dosyalarda inanılmaz iddialar yer almakta Giresun Üniversitesi, Kalkınma Bakanlığı'ndan yaklaşık 3 milyon TL alır ve bunu sadece 83 adet bilimsel araştırma makinası alımı için ister ama sadece 9 adet makina alımıyla tüm para buharlaşıverir. İşin tuhaf yanı alınan bu 9 makinayı yerleştirecek binanın da olmamasıdır. Bu bir yolsuzluk hikayesinin sadece bir ksımı. Redhack'in yayınladığı belgelerde yolsuzlukların yüksek öğretim kurumlarında ayyuğa çıktığı görünmekte. Bu yolsuzlukların en yoğun olduğu yerlerin kısa zaman önce ODTÜ öğrencilerine uygulanan polis şiddetini savunan üniversitelerde olması ise durumun vehametini daha da arttırmakta. Yolsuzluklarların içine batmış ve sadece kendi çıkarını düşünen bir üniversite bürokrasisi yaratılmış.

Sosyalist hackerlar Redhack'i takip etmekte fayda var. Sosyalistlerin her zaman yaptığını yapıyorlar halkı dolandıranları ve bunu bir de halk üzerinde şiddetle baskıyla yönetim kurarak örtmeye çalışanları açığa çıkarıyorlar. Polisin sürekli olarak her tür hak arayışına yönelik orantısız güç kullanmasını çağrıştırmak için Redhack'e ithafen söylenen "Redhack devlete karşı hep orantısız akıl kullanıyor onunla baş edemiyorlar" deyişini bu eylemiyle bir kez daha anımsattı.METİN GÖKTEPE VE 8 MADENCİ

Redhack bu eylemini 17 yıl önce bugün polis tarafından dövülerek öldürülen gazeteci Metin Göktepe'ye ve dün Zonguldak'da iş cinayetinde ölen 8 madenciye adadı. Hasan Bozacı, Hüseyin Kürekçi, Muharrem Yapıcı, Yüksel Koca, Ahmet Şekerci, Köksal Kadıoğlu, Muhsin Akyüz, Satılmış Arslan, Zonguldak Kozlu'da madende metan gazı patlaması sonucu hayatını kaybetmişti. Ölen işçilerin bile bile ölüme gönderildiği ortaya çıkmıştı.
 
REDHACK DOLANDICILARI AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR

Haber yayına hazırlandığında Redhack kamuoyundan gizlenen yolsuzluk belgelerini açıklamaya devam ediyordu. Redhack'in bu açıklamaları uzun süre gündemde olacaktır. RedHack YÖK'ün gizli ve saklanan 60 binin üzerinde belgesinin olduğu sistemi hackledi belgeleri kamulaştırdı. Redhack'in hacklediği siteye bıraktığı notu aşağıda.

“Başta ODTÜ olmak üzere tüm üniversiteler AKP’nin saldırılarına karşı direnmeye devam edecek”
‘Üniversite A.Ş.’ye, YÖK’e ve yasasklarına geçit yok’

“Yeni YÖK yasa tasarasına üniversite öğrenrencilerine ve üniversite bileşenlerine karşı indirilmiş bir yasadır. Önümüzdeki süreçte iktidar, üniversiteleri giderek öğrencilerden soyutlayıp, belirli kişilerin şiirketleri olarak algılamalarını istemektedir. ODTÜ’deki isyan aynı zamanda bizlerin bu yasayı istemediğini göstermektedir. YÖK’ü ne eski haliyle ne de yeni haliyle istiyoruz. Üniversitemiz tüccarlardan, bilim düşmanı unsurlardan arınana dek ve tekrar halk yararına bilim üreten kurumlar olana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”
Lise, universite demeden her yerde mucadeleyi buyutelim! Cografyamiz emperyalizmin isgali altindayken susmak, boyunegmek, gormezlikten gelmek, onursuzlarin, acinasi bir hayati yasayanlarin i$idir, BIZLERIN DEGIL!
Heryerde OrgutLenin..
Az olmak sorun degil, başlamamak sorun..
Kendinize Guvenin..

ONEMLI NOT: Elimizde YOK'un sisteminden ele gecirdigimiz aralarinda "gizli" ibaresi bulunan, binlerce dokuman vardir.. Son derece titizlikle saklanan bir server'dan elegecirilen dokumanlar arasinda YOK'e yapilan ihbarlar, kpss dahil sorusturmalar, kendi iclerindeki yazismalar vb vardir.. Dokumanlari ayiklamalarimiz suruyor. Cok yakinda yayimlayacagiz. Bizi bekleyin..
ARTIK Yagma YOK, RedHack VAR!

***
ODTU BIR KALEDIR!

68'DEN BU GUNE
PARASIZ BILIMSEL EGITIM ISTEYENLERIN,
MAHIR'LERIN DENIZ'LERIN IBRAHIM'LERIN SINAN'LARIN TAYLAN'LARIN VE DAHA BIR COK DEVRIMCININ
YIKILMAZ KALESIDIR!
ODTU VE DIGER UUNIVERSITELERDE OKUYAN DEVRIMCILER ORNEKTIR, ULKENIN GERCEK SAHIPLERIDIR!
DEVRIMCI OGRENCILER; DUSUNMEYEN, ARA$TIRMAYAN, SORGULAMAYAN REKLAM KUSAGI BEYINLERINE EN BUYUK CEVAPLARDANDIR!
ODTU KALEDIR!
ANADOLU GIBI,
SURLARINI A$MAK ICIN SADECE GUC VE ZEKA DEGIL; ONUR, NAMUS CESARET GEREKLIDIR! iNSAN OLMAK GEREKLIDIR!
ODTU BIR KALEDIR VE REDHACK ONUN SIRADAN BIR NEFERIDIR!

Diktatorlukleri ve esaret zincirlerini yikacagimiz, Esit adil, somurusuz, sinifsiz ve sinirsiz dunya kuracagmiz KAVGA DOLU bir 2013 dileriz!

DEVRIMCI LISELILERIN MUCAADELESINDE BASARILAR DILERIZ :)

Para olmasaydi Herkes esit olurdu !
Sirinleyecegiz hepinizi..
"ODTÜ'ye gitme solcu olursun" dediler, gittik #RedHack olduk..

members@kizilhack.com
Twitter: @TheRedhack

Hak yerini bulana degin Hack yerini bulacak!
Madem sonsuza dek yasayamayacagiz, o vakit istedigimiz gibi yasayacagiz..
Nush ile uslanmayani etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanin hakki #RedHack'tir!

Ağlamak yok,
yılmak yok.
Metin olacağız..
Hepimiz birer Metin,
hepimiz birer Gök parçası,
hepimiz kızıl bir bayrak, kızıll bir Tepe..
Hepimiz birer Metin Göktepe! (K.C.Y)

Faşizm tarafindan 8 Ocak 1996 katledilen, degerli gazeteci, yigit insan Metin Goktepe'yi, saygi, sevgi ve ozlemle aniyorz..
Onu anmak Savasmaktir..

MADEN KAZASINDA CAN VEREN 8 MADENCININ HESABINI SORACAGIZ
ISCILERIN BIRLIGI HALKLARIN KARDESLIGI

NOT: Başbakan'ın ofisinde bulunan dinleme aletiyle alakamız yok, adamın sesini duymamak için evdeki televizyonu kırdık yahu...!!!!!!!
Ayrica Basbakan; "AKP gençliği bilgisayarla dolaşacak, satırla degil" demis.. Ee Bizde bilgisayarla dolaşiyoruz ama bize terorist diyorsun?

Basbakan'a tavsiyemiz 3500 polsile degil, 350 puan alarak ODTU'ye girmeyi denesin

"Ateşi onlar istedi, bizde CEHENNEM olup geldik"
Bunlar sadece baslangic, kiyamet 2013'te kopacak..
RedHack

1997-2013 REDHACK (Yol bitmeden ayrilik olmaz)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y