Redhack, Yüzüncü Yıl Üniversitesi´ne Özür Diletti

Redhack Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne Özür Diletti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin internet sitesini hackleyen Redhack siteye Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Peyami Battal ve Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri İbrahim Özdemir ağzından yazılmış bir özür yazısı yerleştirdi.  ODTÜ'de öğrencilerin polis tarafından saldırya uğraması ve aynı zamanda ODTÜ'de polisin saldırıları sonucu her tür öğrenim faaliyetinin sekteye uğraması sonucu bir çok tepki oluşmuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu tepkilere karşılık ODTÜ'lülere "sizin gibi öğrenciler de, öğretim üyeleri de olmaz olsun" demişti. Başbakanın rektörleri olarak adlandırılan bir kısım rektör de başbakanın bu söylemine destek olmak amacıyla polis saldırısına uğrayan öğrencileri ve ODTÜ'yü kınama yazısı yayınlamıştı. Hâlâ kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen ve bir sır olarak gizlenen bu yazıya bazı rektörlerde imza atmıştı. Aynı şekilde bazı üniversitelerde kendilerine öğrenci konseyi diyen rektörlüklerin adamı sayılan öğrencilerde başbakana katılarak öğrencileri ve ODTÜ'yü kınama yarışına girmişlerdi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü ve Öğrenci Konseyi de bu kervana katılmış ODTÜ'yü ve öğrencilerini tıpkı başbakan ağzını kullarak kınamışlardı. Bu durum başta bilim insanları ve öğrenciler olmak üzere bir çok çevrenin tepkisine yol açmıştı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri Rektörlerinin yaptığı açıklamanın sadece kendisini bağladığını Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinin ODTÜ'lü arkadaşlarının yanında olduğunu bildirmişler ve bu konuda yürüyüş düzenlemişlerdi. Öğrenci Konseyi adı altında ortaya çıkanların ise sadece kendi kişisel çıkarı için ortalıkta dolanan zavallılar olduğu ve bugün kişisel çıkarı için arkadaşlarını, eğitimi, bilimi satanların kendilerini temsil edemeyeceğini açıklamışlardı.

Redhack'in YÖK'ü hacklemesinin ardından ise bir çok üniversitenin yolsuzlukları ortaya dökülmüş ve dükülen yolsuzluk dosyalarının 60 binden fazla olduğu görülmüştü. Redhack öğrencilere yönelik oluşturulan linç kampanyasını tersine çevirmiş ve ODTÜ ile öğrencileri linç etmek isteyenlerin aslında yolsuzluk batağında olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Yolsuzluk içindeki üniversitelerin en azından öğrencilerinden bir özür dilemesi beklenirken bu kez üniversiteler yolsuzluk dosyalarını nasıl görmezden getiririz derdine düşmüşlerdi. Redhack Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni hackleyerek bir gerçeğe işaret etti. Yolsuzuluk batağındaki üniversitelerin ve bu üniversite sisitemiyle devam edenlerin en azından öğrenciler başta olmak üzere halktan özürü dilemesi gerektiğini vurgulamak için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni hackleyerek özür dilemesi gerekenlere bir yol önerdi.

Redhack'in Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni hackleyerek üniveversitenin sitesinde yayınladığı mesajı aşağıda.


YYÜ Yönetimi ve Öğrenci Konseyi olarak ODTÜ ve REDHACK'ten Özür diliyoruz!
29 Ara 2012 Tarihi'nde Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü ve Öğrenci Konseyi Genel Sekreteriligi olarak ortak bir açıklama yapmış, ODTÜ'de Göktürk-2 uydusunun fırlatılışı sırasında öğrenciler tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın protesto edilmesi sırasında çıkan olaylarda haddimiz olmayarak şiddet gösteren taraf olan polis yerine öğrencileri kınamış, okulumuza yakışmayacak bir şekilde AKP ve iktidar yalakalığına soyunmuştuk.
Sırf iktidara ve cemaatlere hoş görünme ve AKP'nin sunduğu nimetlerden yararlanma adına yaptığımız bu davranıştan ötürü başta ODTÜ öğrencilerinden olmak üzere, REDHACK'ten ve tüm halkımızdan özür dileriz.
Bin türlü yolsuzluğu ve hak gaspını yapan bizler gibi cemaat taassubuna düşmüş bu günahkar kulları affetmeniz dileğiyle. Zaten siz affetseniz bile, bizleri REDHACK affetmeyecektir..
 

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü 
Prof. Dr Peyami Battal

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri
İbrahim Özdemir

Not: Adamlar hakliymis

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y