Redhack´i Takip Edin Gerçekleri Açıklamaya Devam Ediyor

ODTÜ Öğrencileri Redhack'in eylemini desteklediler.
Redhack yolsuzluk belgelerini açıklamaya devam ediyor.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HARAÇ ALIYORMUŞ

Hacettepe Üniversitesi’nin Genel Sekreteri Turhan Menteş’in, üniversite gelirlerini Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği hesabına aktararak yolsuzluk yaptığı ortaya çıktı.

Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Coca-Cola arasında 4 Mayıs 2011 tarihinde yapılan sözleşme gereği, Coca-Cola derneğe tam 250 bin TL ödeme yapıyor. Sözleşme, Hacettepe Üniversitesi bünyesindeki işletmelerde Coca-Cola ürünleri satılması karşılığında imzalanırken, konuya ilişkin yapılan incelemede, derneğin üniversite adına böyle bir sözleşme yapmasının hukuksuz bir işlem olduğu tespit ediliyor.

Sözleşmeyi dernek adına dönemin Genel Sekteri ve Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteş imzalarken, hukuk müşavirliğince konuya ilişkin hazırlanan raporda, bu sayede üniversitenin gelir kaybına uğratıldığı vurgulanıyor.

Menteş’in görevini kötüye kullandığına işaret edilen raporda, üniversitede bulunan taksi durağının bir sözleşme yapılmaksızın durağı işlettiği ve bunun karşılığında yine derneğe birçok kere bağış yapıldığı tespit edildi.

Ayrıca üniversitenin Hemodiyaliz Servisi’nde yıllık 60 bin adet kullanımı olan 6 litrelik polietilen diyaliz bidonlarının 2011 ve daha önceki yıllarda satılarak, derneğe bağış adı altında para alındığı ortaya çıktı.

Redhack’in açıkladığı belgeye göre konuyla ilgili yapılan inceleme sonucunda Menteş’e sadece aylıktan kesme cezası verildiği belirtiliyor.

REDHACK ÜNİVERSİTELERDEKİ YOLSUZLUKLARI AÇIKLAMAYA DEVAM EDİYOR.

Redhack Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "belgeler anca 2023'te biter" diyerek hem Başbakan Erdoğan'ın "2023 hedefimizdir" sözlerine göndermede bulundu hem de yolsuzluk belgelerinin çokluğuna işaret etti. Anlaşılan o ki Üniversite yönetimleri hakları için mücadele eden öğrencileri "fişleyip" polisle işbirliği içinde çalışmanın yanı sıra üniversiteleri birer arpalık gibi kullananların yönetiminde. Öğrencilerin okullarına sahip çıkmasına polisin gaz bombalarıyla saldırmasına bir dizi üniversite yönetiminin alkış tutması boşuna değilmiş. Öğrencilerin istediği gibi bir üniversitede bu yöneticilerin üniversiteleri arpalık gibi kullanamayacağı çok açıktır.

ÜNİVERSİTELERDEKİ YOLSUZLUKLAR BUZDAĞININ GÖRÜNEN KISMI

Redhack'in yayınladığı yolsuzluk belgelerini takip eden Mehmet Elkatmış "RedHack'in ortaya çıkardığı üniversitelerdeki yolsuzluk dosyalarınin aysbergin su üzerindeki kısmı olduğundan emin oluna" diyerek bir başka gerçeğe işaret etti. Redhack'in üniversitelerin üstü örtülemeyen yolsuzlukları kamuoyundan gizleyerek sadece kendi içinde soruşturmasının belgelerini ele geçirmesi ve ortalığa bir "yolsuzluk lağımı çıkması" üniversitelerdeki işleyiş vehametini göstermekte. Bu "kitabına uydurulamayan" yolsuzlukların çokluğu aynı zamanda "kitabına uydurulmuş" yolsuzlukların da çokluğuna delil oluşturmakta. YÖK ve 12 Eylül üniversiteleri sisteminin gelip dayandığı yer öğrenciler üzerinde şiddet baskı, üniversitelerin bilimden ve ögretimden uzaklaşması. AKP'nin devam ettirdiği ve daha da derinleştirmeye çalıştığı üniversiteler sistemi sadece yolsuzluk batağı olmaya devam etmekte.


REDHACK'İ TAKİP EDİN GERÇEKLERİ GÖSTERİYOR
Redhack uzun zamandır farklı bir hacker grubu olarak mücadelesine devam ediyor. Sosyalist hackerlar halka karşı işlenen suçlarda sessiz kalmıyor ve ulaşabildikleri her gerçeği halkla açıkça paylaşıyorlar. Söyledikleri özce halkın kendi sorunlarına sahip çıkması ve yönetimde olanların yalanlarına kaşı koyması. Üniversitelerde demokratik bilimsel özerk öğretim isteyen öğrencilerin yıllardır mücadele edişlerinin bir gerçeği ifade ettiği bir kez daha Redhack tarafından ortaya çıkarıldı. İşleyişi kapalı kapılar ardında süren her yönetim suçlarla birlikte yürür. YÖK ve üniversiteler devletin hemen her kurumu gibi işleyişi bir çok yetki ile gizli mekanizmalara sahip. Halktan gizlenen işleyiş mekanizması kokuşmuşluk ve çürüme üretmeye devam ediyor.

REDHACK'E KARŞI SİBER TATBİKAT

Devletin değişmeyen geleneği, hemen her konuda temsili bir olay düzenlemek, bir tatbikat yapmak ve bununla halka bakın ne kadar güçlüyüz biz haddinizi bilin demek. Devletin halkı yönetme aracı olarak gördüğü bu tabikatlar her durumda her an hazırdır. Temsili düşman kuvvetleri yenilir, temsili dost kuvvetleriyle sarmaş dolaş olunur ve ne kadar gülü olunduğu ispatlanmış olunur. Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen siber tatbikat da aynı işevi taşımakta. Binali Yıldırım Redhack'in YÖK'ü hacklemesine konuyla ilgili bilimsel bilgiden yoksun olmanın doğal haliyle "YÖK'ün güvenlik sisteminde zafiyet olduğunu gösterdiğini belirterek, “Gerekli tedbirler alınacak” diye yanıt verdi. Siber tabikatta gizlenencek belgelerin nasıl korunacağı anlatılırken aslında o belgelerde anlatılan haksızlıkların yolsuzlukların soruşturulması gerektiği gerçeği unutuldu. Yüzlerce yandaşa kadro ihsan etmek için siber güvenlik teşkilatı kuranlar bununla aslında devletin içine hemen her konuda "satın alınabilecek ajanlar" yerleştirdiklerinin bile farkında değiller. Sadece devletin kendisine tahsis ettiği kadro ve maaş için yalanı dolandırıcılığı korumaya hazır olanlar yarın kendisine daha fazla çıkar önerene de koşarak hizmet ederler. 
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y