Teknopark İşçileri: İTO Şaşırma Sabrımızı Taşırma

Ücret hakları için direnen ve Cuma günü İTO önünde polis terörüne maruz kalan İTO-Teknopark işçileri bugün de aileleriyle Kadıköy Kilise önünde buluşup bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Aileleri ile birlikte gelen işçiler kilise önünde toplandıktan sonra Eminönü İskelesi'ne kadar yürüyüş gerçekleştirip iskele önünde basın açıklaması yaptılar.

“İTO şaşırma sabrımızı taşırma!”
Yürüyüşte “Aylardır ücretlerimizi alamadık! İşte Teknopark projeniz! Direne direne kazanacağız!/Tekhopark İstanbul İnşaat işçileri” pankartı çocuklar tarafından taşındı. Teknopark işçileri ayrıca “İTO şaşırma sabrımızı taşırma!”, “İşçilerin parasıyla servet yapılmaz!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!”, “Ücret hakkımız gaspedilemez!”, “Taşeron işçisi köle değildir!” yazılı dövizleri taşıdılar.

Basın açıklaması işçilerin Teknopark İstanbul Projesi inşaatında aylarca alınteri dökerek çalıştığı ancak ücretlerini alamadığının belirtilmesiyle başladı. İşçilerin iki haftadır hakları için eylemde olduğu belirtilerek İTO’nun yanıtının çözüm bulmak yerine polis terörünü devreye sokmak olduğu ifade edildi

4 kişinin Cuma günü gerçekleştirilen polis saldırısı sonucu hastaneye kaldırıldığı anlatıldıktan sonra basının da işçileri “gözü dönmüş saldırganlar” gibi gösterdiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca İTO yönetiminin işçilerle görüşmek yerine İTO binasından kaçtığı da dile getirildi.
Açıklama şu sözlerle son buldu: “Ayrıca, Teknopark İstanbul projesinin kağıt üstündeki sahiplerinin unuttukları bir şeyi hatırlatmak istiyoruz: şu anda reklamlarını yaptıkları o inşaatı biz yaptık, kullandıkları şaşalı binaları, evlerini hatta tatil yaptıkları otelleri dahi biz yaptık! Yaptığımız gibi başlarına yıkmasını da biliriz!” (sol.org.tr)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y