Tunceli Üniversitesi´nde Boykot Sınavları 5 Gün Erteletti

Tunceli Üniversitesi öğrencilerinin ODTÜ'yü kınayan açıklamalar yapan Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ'u ve Cuma günü ODTÜ ile ilgili afiş asan öğrencilerin gözaltına alınmasını protesto etmek için bugün final sınavlarını boykot etmeleri sonucu sınavlar resmi olarak beş gün ertelendi.

Tunceli Üniversitesi'nde bugün yapılan sınav boykotunu isminin yayınlanmasını istemeyen bir öğrenci bianet haber sitesine anlattı.

"Rektörün ODTÜ'yü kınayan açıklamaları ve Cuma günü bu konuyla ilgili afiş asan 19 öğrencinin gözaltına alınması nedeniyle sınavları boykot ediyoruz. Boykota katılım çok yüksek."
7 Öğrenci Gözaltında

"Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıdır Özdemir ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Boztuğ öğrenci temsilcileriyle görüşerek sınavların beş gün ertelendiğini duyurdu."

Bu açıklamanın ardından öğrenciler dağıldı ancak polisin bugün öğrencilerden önce kampüse girdiğini söyleyen Tunceli Üniversitesi öğrencisi, Cuma günü gözaltına alınan ve cumartesi günü serbest bırakılan 19 öğrenciden 7'sinin bugünkü boykot sonrası tekrar gözaltına alındığını belirtti.
Ne olmuştu?

Cuma günü öğrenciler kantine "Rektör 'Efendisinin', Öğrenci ODTÜ'nün Yanında" ve "Direnişi Büyütmenin Tam Zamanıdır" yazılı afişleri asmış, Rektör afişlerin kaldırılmasını istemiş, özel güvenlik birimi elemanları öğrencilere müdahale etmişti. Öğrencilerin kantini işgal etmesiyle üzerine Rektör tarafında çağırılan çevik kuvvet ekipleri 19 öğrenciyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınan öğrenciler ertesi gün serbest bırakılmıştı. (bianet)


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y