Yeniköy Termik Santrali İşçileri Özelleştirmeye Karşı Direnişte

Muğla'da bulunan Yeniköy Termik Santrali'nin Kül ve Kömür Nakil ve Bakım Ünitelerinin yüzde 40'ının taşeronlaştırmak istenmesine karşı işçiler ihalenin yapılacağı binanın önünde eylemde. Taşeronlaştırma ihalesine karşı 6 gündür santralin önünde direnişte olan işçiler, bu sabah erken saatlerde ihalenin yapılacağı Genel Müdürlük binasına geldi. İşçiler binanın kapısını kontrol altına aldı ve ihaleye kimseyi sokmayacağını açıkladı.

İşçilerin taşerona geçit vermeyeceklerini açıklaması ve eylemini sürdürmesinin ardından, bölgeye sevk edilen jandarma işçilere saldırdı. İşçiler jandarma barikatını yıkarak ihalenin olduğu salona doğru harekete geçti. 


İşçiler direne direne kazanacağız sloganıyla ihalenin yapıldığı salona girdi. İşçiler ihaleye izin vermeyeceklerini belirtirken, jandarmaya destek olarak çevik kuvvet polisleri de ihale alanına geldi.

İşçiler ihalenin yapılacağı odadan çıkarak tekrar binanın önüne geldi. İşçiler "zafer direnen emekçinin olacak" sloganları atarak bekleyişlerini sürdürüyor. (sol.org.tr)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y