Zonguldak Emeğe Saygı İşçi Mitingi Coşkuyla Sürüyor

Zonguldak’ta Genel Maden İşçileri Sendikası’nın çağrısıyla yapılan ‘Emeğe Saygı’ mitingi coşkulu bir şekilde sürüyor.
 

13:21
Maden işçileri Madenci Anıtı'na çoşkulu bir şekilde giriş yaptı. Genel Maden İşçileri Sendikası tüm şubeleriyle kalabalık bir katılım gösterdi. Madenci Anıtı'nda "Emeğin başkentine hoşgeldiniz" ve "Madencinin kaderini yazanlar utansın" yazılı pankartlar asılı. İşçiler "Ankara şaşırma sabrımızı taşırma", "Vur vur inlesin Ankara dinlesin" sloganları atlıyor.

12:58
Yürüyüş şehirden Madenci Anıtı'na doğru devam ediyor. İşçiler, "Ankara Ankara duy sesimizi, bu gelen madencinin ayak sesleri" , "Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak, "Madencinin feneri sönmeyecek" "İşçi düşmanı taşeron AKP", sloganlarıyla coşkulu bir şekilde sürüyor. İşçileri Madenci Anıtı önünde GMİS kalabalık bir şekilde Asma Maden Ocağı'ndan gelen işçilerle birlikte karşılayacak.

GMİS Kozlu Şubesi geçtiğimiz günlerde 8 maden işçisine mezar olan Star Madencilik’inde bulunduğu Kozlu Maden Ocağı önünde toplandı.

İşçiler geçtiğimiz hafta ölen 8 madenci ve daha önce madenlerde hayatını kaybeden maden işçileri için Kozlu Maden Şehitleri Anıtı önünde yaptıkları bir dakikalık saygı duruşunun ardından yürüyüşe başladı.

Yürüyüşte Star Madencilik İşçileri, Bursa’dan gelen Türkiye Maden Şehitleri Aileleri ve madenci aileleri de pankartlarıyla yürüyüşte yerlerini aldılar.

İşçiler yürüyüşte “Madenci burada Kozlu nerede?”, “Madenler halkındır kapatılamaz” , “Maden işçisi demokrasi bekçisi” sloganlarıyla, çocuklar ve madenci eşleri en önde yürüyüşlerine Devrek’ten gelen işçilerle buluşacak şekilde devam ediyorlar.Devrek’ten gelen işçilerle birleşecek olan işçiler şehir merkezine doğru yürüyüşe geçecekler. Türkiye Komünist Partisi, Öğretmenevi önünde maden ocaklarından birleşerek gelecek olan işçileri karşılamak için hazır şekilde bekliyor.Zonguldak halkı alkışlarla ve kornalarla yürüyüşe destekte bulunuyor. (sol.org.tr)

 
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y