9 Aydır Ücret Alamayan BMC İşçileri Yol Kapattı

Türkiye'nin en büyük otomotiv firmalarından olan İzmir'in Bornova İlçesi'ne bağlı Pınarbaşı semtinde bulunan BMC fabrikasında çalışan yaklaşık 1500 işçi, ücretlerini alamadıkları için Kemalpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatıp eylem yaptı.

BMC çalışanları, bugün sabah saatlerinde, fabrikanın önündeki Kemalpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatarak eylem yaptı. İşçiler adına konuşan Türk Metal İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Tosun, firmayı yaşatmak için üstün bir gayret sarf ettiklerini, ancak gelinen noktada emeklerinin karşılığını alamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. Tosun, "Bugünkü kararımızda ya tamam ya devam noktasındayız. Bu şirketle olan iş evliliğimizi bitirmenin hukuki mücadelesini başlatacağız. Bu anlamda da yapmamız gerekeni, hukukçumuz gelecek, arkadaşlara anlatacak" dedi.

9 AYDIR ÜCRETLERİNİ ALAMIYORLAR

İşçilerden bazıları da 9 aydır ücret alamadıklarını, artık seslerini hükümetin duyması gerektiğini, gırtlağa kadar borç içinde ve perişan durumda olduklarını söyledi. İşçiler ücretleri ödeninceye kadar eylem yapma kararı aldıklarını dile getirdikten sonra yolu trafiğe açtı. (yurt)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y