Cumartesi Anneleri 410. Haftada da Kayıpları İçin Çağırıyor

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!
(410. Kez Galatasaray’dayız.)

25 yaşındaki öğretmen Maksut Tepeli, 2 Şubat 1984 tarihinde İstanbul/ Küçükbakalköy’de bir arkadaşının evine gitti. Evde kurulan karakolda polisler tarafından vuruldu, yaralı olarak gözaltına alındı. Kan kaybetmesine karşı, hastaneye değil, Gayrettepe Siyasi Şube’ye götürüldü.

Şubede ağır işkence gören Maksut, 5 Şubat ‘ta koma halinde Haydarpaşa Askeri Hastahanesi’ne kaldırıldı. Hastanede ölen Maksut’un cansız bedeni Adli Tıp'a gönderildi. Nüfus kütüğüne de 06.02.1984 tarihinde öldüğü kaydı düşüldü.

Gerçek bu kadar ortadayken devlet, 29 yıldır Maksut'un gözaltına alındığını inkâr ediyor. 29 yıldır Maksut’u kaybedenler korunuyor. 29 yıldır, annesi Asiye, eşi Şehriban, kızı Solmaz Maksut'u arıyor.

410. buluşmamızda
“Sevdiklerimizi kaybeden devlet politikası, onların akıbetlerini gizleyerek, onları kaybedenleri koruyarak bugün de sürüyor… Kaç yıl geçerse geçsin üzerinden, kayıplarımızı aramaktan, asla vazgeçmeyeceğiz! Mücadelemiz kuşaktan kuşağa sürecek! Bir süre sonra dede olacak Maksut’u torunu da arayacak…” diyeceğiz.

Sizi de kırmızı bir karanfille Galatasaray’a; kayıp yakınlarının sesine ses katmaya çağırıyoruz.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon


Tarih : 02 Şubat 2012 (Cumartesi)
Saat : 12:00
Yer : GALATASARAY MEYDANI
KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y