Hey Tekstil İşçilerinden Ortak Mücadele Çağrısı


Direnişlerinde 1 yılı geride bırakan Hey Tekstil işçileri tüm işçi direnişlerine ortak mücadele çağrısı yaptı

Hey Tekstil işçileri direnişlerinde bir yılı geride bırakırken, düzenledikleri basın toplantısıyla bir yıllık direniş deneyimini paylaştılar.

Direnişlerinde 1. yılı dolduran Hey Tekstil direnişçileri TMMOB'da basın toplantısı düenleyerek, bir yıllık süreci artıları ve eksileriyle değerlendirdiler, işçi direnişlerine ortak mücadele çağrısı yaptılar.
 
Hey Tekstil direnişçileri basın toplantısında, direnişin şimdiye kadar nasıl bir süreç izlediğini, Hey önündeki direniş çadırından- TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) önündeki eylemlere kadar anlattılar. Direnişçiler adına açıklamayı yapan Mehmet Zeki Gördeğir, Hey direnişinin şimdiye kadar kazanmamış olmasını ve sürecin bu kadar uzamasını; direnişin ilk başlarında direnişi tek eline alarak dar grupçu bir yaklaşım sergileyen EMEP'in tavrı, Hey patronu Aynur Bektaş- CHP ve AKP arasındaki siyasi ittifaklara bağlayarak kendilerinin ne olursa olsun direnmeye devam edeceğini vurguladı.

Gördeğir, Hey Tekstil direnişinin kazanımla sonuçlanmasının, maddi getirisinden de öte kendileri için bir borç haline geldiğini de ifade ederek, Bağcılar- Güneşli semtlerinde bine yakın tekstil fabrikasının olduğunu ve kazanımın onları doğrudan etkileyeceğini de belirtti.

Direniş değerlendirmesi ve işçi sınıfı devrimcilerinin direnişlerdeki rolü üzerine oldukça canlı tartışmaların yaşandığı basın toplantısına geçtiğimiz günlerde kazanımla sonuçlanan Teknopark direnişinden işçiler, sanatçı Bilgesu Erenus ve İTÜ Asistan Dayanışması'ndan asistanlar da katıldı.

TOBB önündeki eylemlerine daha fazla katılım ve destek isteyen Hey Tekstil direnişçileri, tüm işçi direnişlerine de ortak mücadele çağrısı yaptılar. (alinteri.org)KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y