Solin Ölmesin: Solin´in Annesinden Mektup Var!


Solin için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin devreye girince, Cizre Kaymakamı Şenol Koca, Bakan Şahin için aileyi ziyaret edip Solin'in tedavisi için yapılması gereken her türlü imkan ve kolaylığı sağlayacaklarını söyledi.

Cizre Belediye Başkan Yardımcılığı yaparken 2011 yılı Eylül ayında tutuklanan Hanım Onur'un lösemi hastası kızı 5 yaşındaki Solin ve epilepsi hastası oğlu 7 yaşındaki Mirhat Onur için sosyal medyada kampanya başlatıldı.


Kaymakam Koca'nın ziyaretinden sonra kameralar aracılığı ile annesine yazdığı şarkıyı Kürtçe okuyan Solin, şarkısında, "Bahar gelip geçti, gözlerim hep seni bekler. İsteklerim yerine gelmiyor, bu ayrılık bitsin artık vallahi çok zordur" dedi.


(Solin, annesi için şarkı söylerken - anf)

Solin'in ağabeyi Mirhat da, annesine yazdığı şarkıyı Türkçe söyleyerek anne özlemini dile getirdi.
Mirhat Onur, Başbakan Erdoğan'a seslenirken şöyle dedi:
"Benim gibi binlerce çocuk var. Hepimiz annelerimizi özlüyoruz. Başbakanımızın annesi öldü, ne kadar üzüldüğünü gördük. Bizim annemiz cezaevinde. Başbakan hiç annesini özlemiyor mu? Her çocuk annesinin, her anne de çocuğunun yanında olmak ister. Annem bırakılsın. Anneler gününde annemiz bizim yanımızda değildi. Annemiz yanımızda olmadığı için çok üzülüyoruz. Biz annemizi istiyoruz. Başbakan'dan yardım bekliyoruz."
 
Hanım Onur'un annesi Ayşe Yural ise, annelerinin çocukların yanında olması, kızının serbest bırakılması gerektiğini anlatırken, "Çocukları anneleri yanında olmadığı için tedaviye istenilen düzeyde yanıt veremiyor. Bu konuda yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

SOLİN'İN ANNESİNDEN MEKTUP VAR
Solin'in annesi Hanım Onur hapishaneden gönderdiği mektupla durumunu anlattı.:
 
"Ben bir anayım ve iki çocuğum var. Eşim bir buçuk yıldır çocuklarımın yanında değil. Ve nerede olduğunu bilmiyoruz. Çocuklarım başta eşimin sonra da benim yanlarında olmamamdan ötürü psikolojik olarak kötü bir durumdalar. Oğlum Mirhat 7 yaşında. Ve epilepsi hastası. Oğlumun hastalığından dolayı yanında olamamanın eksikliğini, acısını yaşarken 4 yaşında olan Solin Aryen'in kızımın kan kanseri olması ve bu durumda en büyük manevi desteği verebilecek biri olarak benim yanında olamamam da daha büyük bir sorundur. Kızım Solin hastalığının şiddetlenmesinden dolayı birçok hastane değiştirdi. Şu anda Ankara'da hastanede yatıyor. Kızımın bana öyle çok ihtiyacı var ki. Her gün kanama geçiren kızımı teselli etmek için kardeşlerim benim yerime geçip annesiymiş gibi kızımla konuşuyor. Bu durumu yazıya dökmek, acısını anlatmaya çalışmak gerçekten çok zor. Kanser hastalığının en iyi tedavisi güçlü bir moral ve manevi destekle olurken ben kızımdan ayrıyım ve kızım bundan ötürü tedaviye cevap vermiyor. Defalarca sorgulamamın, mahkeme sürecimin ben dışarıdayken de devam edebileceğini belirtmeme rağmen hala içerde tutuluyorum ve kızıma destek olamıyorum. 'Solin'im nasıl iyileşecek' Sizlerde biliyorsunuz 4 yaşında bir çocuk annesine ihtiyaç duyar. Ama benim kızımın hastalığından dolayı her zamankinden daha fazla bana ihtiyacı var. Manevi destek olmadan, anasının sıcaklığını hissetmeden ve her gün annesinin cezaevinde olduğunu düşünüp kahrolan Solin'im nasıl iyileşecek. Çocuğumun hayatı söz konusu. Yetkililerin bu gerçeklik karşısında daha yapıcı yaklaşmalarını bekliyor, sesimin duyarlı herkes tarafından duyulacağını umuyorum."


İMZALA SOLİN ÖLMESİN  
Solin ölmesin başlığıyla açılan imza kampanyasını kısa zamanda binlerce insan imzaladı. Haber yayına hazırlanırken imza kampanyasına katılanların sayısı 37.000'e yaklaşmıştı.
İMZA KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

(Kaynak: CNN Türk, diha, anf, Ötekilerin Postası)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y