Viranşehir´de Mitinge Polis Saldırısı

BDP Kadın Meclisi'nin "Amara'dan doğan güneş, Rojava'yı özgürleştirecek" şiarıyla düzenlenen mitinge polis müdahale etti.

BDP'nin çağrısıyla çoğu kadın binlerce kişi, Viranşehir Belediyesi Med Kültür ve Sanat Merkezi önünde bir araya geldi. Eyleme BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, BDP milletvekilleri Nursel Aydoğan, Pervin Buldan ve Mülkiye Birtane de katıldı.

Birtane'nin konuşma yaptığı sırada polis hiçbir uyarı yapmadan insanlara gaz bombalarıyla saldırdı. BDP Kadın Meclisi Sözcüsü Pelin Yılmaz, Aydoğan ve çok sayıda kadın fenalaştı. Durumu kötü olan Yılmaz için ambulans çağrılırken, polisin saldırısı devam ediyordu.


Polisler daha anons henüz başlamışken taş, biber gazı ve gaz bombasıyla saldırmaya başladı. Gaz bombası atmayan polisler de gaz bombası atımı sırasında insanları yaralamak kastıyla taş attılar. Viranşehir Belediyesi Med Kültür ve Sanat Merkezi'nin içine sığınan halka da polis saldırısı devam etti. Kültür merkezinin içine de gaz bombaları atıldı. Polis kültür merkezinin camlarını ve kapılarını kırdı. KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y