Ankara´daki Eylemleri DHKP-C Üstlendi!

Dün Ankara'da Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi'ne yönelik düzenlenen eylemleri DHKP-C üstlendi. Adalet Bakanlığı'na 2 adet parça tesirli el bombası atıldı, AKP Genel Merkezi'ne yönelik saldırı ise lav silahıyla gerçekleştirildi. lav silahlı saldırıda, parti genel merkezinin Söğütözü Caddesi'ne bakan tarafının 8'inci kattaki Başbakan Tayyip Erdoğan'ın makamı ile altındaki toplantı odasının bulunduğu katların arası isabet aldı. 
Konuyla ilgili halkinsesi.tv adlı internet sitesinden yayınlanan DHKP-C'nin yaptığı açıklama:

Tarih: 20 Mart 2013    /    Açıklama: 407
Halkın da Adaleti Var!

İKİ EL BOMBASI BİR LAV

HALKIN ADALETI OLDU PATLADI

KARARGÂHLARINIZDA!

Adalet İstiyoruz! Hakkımız Olanı İstiyoruz!
Vermezseniz Zorla Alacağız!

ZULMÜN KALELERİNİ DÖVMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

19 Mart 2013 tarihinde, Başkent Ankara’nın göbeğinde Kızılay’daki Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP’nin Ankara’daki Genel Merkez karargâhı saat 21.00 sıralarında savaşçılarımız tarafından vurulmuştur.
Faşist AKP iktidarı “DHKP-C terör” demagojisi yaparak aralıksız halkın hak alma ve örgütlenme hakkına saldırıyor.
Her gün yeni bir “şafak operasyonları”yla uyanıyor halkımız. “Terör” demagojisi ile halkın örgütlenme hakkı gasp ediliyor.
AKP, Halkı POLİS ve YARGI terörüyle yönetiyor.
Hak Ve Hukuk Olmayan Yerde, Devrimci Adalet, Mutlaka Uygulanacaktır!
KİMSE BİZE AKP’NİN TERÖRÜNDEN BAŞKA BİR TERÖRDEN BAHSETMESİN!
HİÇ KİMSE HALKIMIZA “DHKP-C TERÖR ÖRGÜTÜDÜR ” DEMAGOJİSİ YAPMASIN!
Terör, hergün halkımızın iliklerine kadar yaşadığıdır.
Terör her sabah operasyonlarla uyanmaktır.
Terör derneklerin dergi binalarının yakılıp yıkılmasıdır.
Terör silahsız tutsakların diri diri yakılmasıdır.
DHKP-C Adalete susanan ülkemizde HALKIN ADALETİDİR!
DHKP-C halkımızın adalete susadığı ülkemizde adaleti uyguluyor…
Halk Düşmanı AKP, halkı adaletsizlikle sindirmeye kalkışırsa; BİZİM DE DEVRİMCİ ADALETİ UYGULAMA HAKKIMIZ VARDIR!
Halka karşı aralıksız terör uygulayanlar, HALKIN ADALETİ BİRGÜN SİZİNDE KAPINIZI ÇALACAK. BUNU AKLINIZDAN ÇIKARTMAYIN.
İki yıl sonra, iki ay sonra, iki gün sonra, veya iki saat sonra…  halkın adaleti yakanıza yapıştığı zaman, artık uyarıları dikkate almak için çok geç kalacaksınız. HALKA ZULMEKTEN VAZGEÇİN!
DEVRİMCİLERİN ŞİDDETE BAŞVURMASININ NEDENİ FAŞİZMİN TERÖRÜDÜR!
Halkın her türlü hak ve özgürlük mücadelesini copla, gaz bombasıyla, terörle bastıran AKP iktidarıdır. Halka saldırıda hiç bir hukuk tanımamakta ve her türden hukuku ve yasayı geçersiz hale getirmektedir.
Devrimcilere saldıran, kurumlarını basan, yakan, yıkan, işkence yapan, delilsiz sorgusuz tutuklayan, katleden AKP iktidarıdır.
Devrimci mücadeleyi boğmak için her türlü teröre başvuran AKP iktidarıdır.
Terörün, zulmün kol gezdiği ülkemizde halkın da silaha sarılma hakkı vardır. DHKP-C halkın silahlı devrimci örgütüdür.
Hiç kimse, devrimciler, şiddete başvuruyor diye Cepheyi suçlayamaz. Devrimcilerin şiddeti, gelişi güzel bir şiddet değildir; DHKP-C, halkın adaletini temsil ediyor.
DHKP-C, Faşizmin terörüne karşı halkın savunmasını temsil ediyor. Bu yüzden devrimcileri “terörist”ilan edip halktan yalıtabileceklerini sananlar hep yanıldılar, yine yanılıyorlar.
Halkın Adaleti Halkın İktidarı İçindir
ZULMÜN KALELERİNİ VURUYORUZ VURACAĞIZ.
ADALET İSTİYORUZ
VERMEZSENİZ ZORLA ALACAĞIZ.
“ÇÖZÜM”müş, “BARIŞ”mış, “DEMOKRASİ”yimiş, “HUKUK”muş, “ADALET”miş
Hepsi aldatmaca… Kimi kandırıyorsunuz. Her gün halkın operasyonlarla uyandığı, “süreç bozulmasın”  baskısıyla konuşmanın bile yasaklandığı ülkemizde hangi “barış”tan, hangi “çözüm”den bahsediyorsunuz?
Komplolarla, sahte belgelerle yüzlerce insan gözaltına alınıp tutuklanıyor.
AKP’nin polisi takır takır devrimcileri, halktan insanlarımızı katlediyor.
Tüm polis karakolları işkencehaneye dönüştü. Tek bir polis var mı cezalandırılan?  YOK!
17 yaşında sırtından vurularak felç edilen Ferhat Gerçek’i vuran polisler hala cezalandırılmadı.
Ankara Keçiören’de polisler tarafından vurularak katledilen Cem Aygün’ü vuran polisler cezalandırılmazken, ablalarına 58 yıl hapis, 55 milyar para cezası isteniyor…
Bu mu hukuk, bu mu adalet?
Başbakan’ın “önüne gelen dernek kuruyor” dediği ülkede, hangi demokrasiden bahsediyorsunuz?
Oligarşi, Türkiye halklarını her türlü baskı-terör yöntemiyle sindirerek onursuzluğa, kişiliksizliğe, adaletsizliğe mahkum etmek istiyor. Bunun için halkın adaletine saldırıyor. Anarşi-terör demagojileriyle karalamaya çalışıyor. Ancak halkın adaleti her koşulda işleyecektir. Ne oligarşinin kof tehdit ve demagojileriyle,  ne de “adalet, hukuk, demokrasi çığırtkanlıkları halk düşmanlarını,  işkencecileri,  katilleri halkın adaletinin yargısından kurtarabilecektir. Halkın adaletini uyguluyoruz diye, işkencecileri, katilleri cezalandırıyoruz diye bize, “terörist diyenler: Hükümet üyeleri, düzen savunucuları,  polis şefleri,  “hümanist”ler, vb. vb. Bize terörist diye bağırmaya devam edin! Sesinizi daha da yükseltin, demeçler verin, yazılar yazın. Boş durmayın, işkencecileri, katilleri savunma, koruma suçuna devam ettiğinizi tüm dünyaya gösterin.

ŞİMDİ HALKIN ADALETİ KONUŞUYOR VE SİZ DİNLEYECEKSİNİZ
ADALET BÖYLE UYGULANMAYA BAŞLAYACAK ŞİMDİ SİZ İKİ EL BOMBASI BİR LAVIN SESİNİ DİNLEYECEKSİNİZ.
BİZDEN ÇALDIKLARINIZI İSTİYORUZ
BİZE AİT OLANLANI, HAKKIMIZI İSTİYORUZ
ADALET İSTİYORUZ.
Bize terörist demeye devam edin. Devrimci adalet karşısında işkencecileri, katilleri, halk düşmanlarını savunanlar olarak adınızı tarihe geçirin. Başka da bir şey kazanamayacaksınız, çünkü biz işkencecileri, katilleri, halk düşmanlarını ve bunlara emir verenleri cezalandırmaya yani bu teröristliğe devam edeceğiz. Siz ise bu insanlık dışı suçları ve suçluları korumanın, savunmanın cezai ve siyasi sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalacağınızı unutmayın!
Her şeyi bir kenara bırakalım; Bize terör örgütü, terörist diyenler, siz kendiniz bu düzenin adaletine ne kadar güveniyorsunuz? Bize terörist diye bağırmadan önce bu soruyu kendinize bir kez daha sormalısınız...
Cumhurbaşkanından yargı kurumlarına kadar her birimin rüşvet, fuhuş, telekızı, yolsuzluk, işkence, katliam suçlarına karıştığı, her kurumunun mafya ile iç içe geçtiği bir düzende adalet yoktur. Bilinçli veya bilinçsiz bu düzenin adalet ve hukuku için çığlık atanlar, bunun tarihi ve siyasi sorumluluğunu da düşünmek zorundadır.
Demokrat olduğunu, halktan yana aydın olduğunu iddia edenler, oligarşinin demagojik yaygaraları ve kof tehditleri karşısında paniğe kapılıp halkın ve devrimcilerin mücadelesine, halkın adaletine saldırmaktan, karalamaktan vazgeçmelidirler. Buna devam ettikleri sürece demokrat ve halktan yana olma iddiaları boş bir demagoji olarak kalacaktır.

UYARIYORUZ!
AKP’Yİ UYARIYORUZ! BAŞBAKAN ERDOĞAN’I UYARIYORUZ!
Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın göbeğinde en iyi korunan binalardır.
Halka zulmetmekten, devrimcilere saldırmaktan vazgeçin!
Halkı onbinlerce kameralarla izleyip baskı altına alıyorsunuz.
Halkın yatak odalarına kadar girip alçakça, ahlaksızca “böcek”lerle, gizli kameralarla izliyorsunuz!
Halk düşmanlığından vazgeçin.
Devam ederseniz biz de sizin yatak odalarınıza kadar girip beyinlerinizi dağıtacağız.
Hiç bir güvenlik önleminiz sizi halkın adaletinden kurtaramaz.
Halkın Adaleti şaşmazdır.
Halkın ahını almaktan vazgeçin.
Ankara’nın sokaklarında dolaşan iki el bombası bir lav halkın adaletidir. Halkın adaletinin karşısında kameralarınızın hiç bir güvenlik önlemlerinizin hükmü yoktur.

HALKIMIZ
DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ PARTİSİ-CEPHESİ KIZILDERE’DEN BUGÜNE 43 YILDIR EMPERYALİZME KARŞI BAĞIMSIZLIK, FAŞİZME KARŞI DEMOKRASİ, KAPİTALİZME KARŞI SOSYALİZM İÇİN SAVAŞMAKTADIR.
Kökümüz hep Anadolu topraklarında olmuştur. Bağımsızlık olmadan demokrasi de, özgürlük de olmaz. Olur diyenler yalan söylüyor. Vatanımız Amerika başta olmak üzere emperyalistlerin gizli işgali altındadır. Vatanımızın 35 milyon metre karesi Amerika ve NATO’nun üsleriyle dolu.
Onun için Kızıldere’de Mahir Çayanlar’dan devraldığımız bağımsızlık bayrağını tam 43 yıldır dalgalandırıyoruz. Tam 43 yıldır vatanımızın bağımsızlığı, halkımızın kurtuluşu için Amerikan işbirlikçisi iktidarlara karşı silahlı mücadele veriyoruz.
Kızıldere’den bugüne 43 yıllık tarihimizde, silahlı eylemlerimizi yaparken halka zarar vermemek için kılı kırk yaran hassasiyeti gösteriyoruz.

ADALET BAKANLIĞI’NA VE AKP GENEL MERKEZİNE YAPILAN EYLEMLERİMİZ DE BU HASSASLIKLA YAPILMIŞTIR.
EYLEM ÖZELLİKLE AKŞAM ÇALIŞAN PERSONELİN KALMADIĞI GEÇ BİR SAAT SEÇİLEREK YAPILMIŞTIR.
Her iki eylemimizde de düşman cephesinden polis, herhangi bir AKP’li ya da kurum çalışanı hedeflenmemiştir.
Hedef olarak; Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP’nin Genel Merkez karargâhı olan iki kurum alınmıştır.
Bütün hassasiyetimize rağmen Adalet Bakanlığı’na yönelik yapılan eylemde kurum çalışanı bir kişinin eşinin hafif yaralandığı söylenmektedir.
Elimizde olmadan neden olduğumuz bu hafif yaralanmadan dolayı yaralanan kişi ve ailesinden özür dileyerek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
HALKIMIZDAN İSTEĞİMİZDİR!
Bu kurumlar halka zulmün karargâhlarıdır. Halk düşmanı kurumlardan uzak durun. Bu kurumlarda çalışıyorsanız istifa edin.
HALKA ZULMETMEYE DEVAM ETTİĞİNİZ SÜRECE
AKP’liler ve AKP binaları hedefimiz olmaya devam edecek.
Feda eyleminden Lav’a, bir bidon benzinden taşa, sopaya, sapana kadar her türlü silahla zulüm karargâhlarını vurmaya devam edeceğiz.
HALKIN ADALETİ İŞLEYECEKTİR...
Halklar hiçbir zaman adaletsiz kalmamışlardır. Tarihin hiçbir döneminde halklar, uzun süre teslim alınarak, aşağılanarak zorbaların adaletsiz düzenlerine mahkûm olmamış, kendi adalet mekanizmalarını mutlaka yaratmışlardır.
Kendi hukukunu, yasa ve kurallarını dahi tanımayan bir iktidarın, katliamlarına, faşist terörüne karşı kendimizi savunmak, büyük bedellerle kazandığımız haklarımızı savunmak için, can güvenliğimizi sağlamak için silaha sarılmaktan başka yol kalmamıştır. Düzenin sınırları içinde, hukuki yollarla hak aramak ve elde etmek; adaletin gerçekleşmesini beklemek bir hayaldir. Adaletin olmadığına tüm halkımız tanıktır.
Halkın düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne saldırmaktan vazgeçin!
Saldırmaya devam ederseniz karargâhlarınızı başınıza yıkacağız!
Hesabını misliyle soracağız!
HAK VE HUKUKUN OLMADIĞI YERDE,
BİZ HALKIN ADALETİNİ UYGULAYACAĞIZ!
YAŞASIN DEVRİMCİ ADALET!
YAŞASIN HALKIN ADALETİ!
Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y