Polisten Gençlik Federasyonu ve Grup Yoruma Komplo Oprerasyon!

Polisten Gençlik Federasyonu ve Grup Yoruma Komplo Oprerasyon.

Polisin uzun süredir hukuksuz ve mesnetsiz olduğu defalarca kanıtlanmış olan "DHKP-C operasyonu" adı altında düzenlediği komplo operasyonlara bir yenisi eklendi. Okmeydanı'nda bulunan Gençlik Federasyonu binası sabaha karşı saat 06.00 civarında polisler tarafından basıldı.

Polisler, binaya gaz bombası attı, çatılardan atılan gaz bombalarının yangına neden oldu. Polislerin hukuksuz sakdırganlığına karşı bina içerisinde direnenleri attığı gaz bombalarıyla bayıltarak içeri gördüğü bildirildi. Polis pencerelerden içeri girdi. İçeride bulunan 13 kişi, darp edilerek gözaltına aldı. Bir kişi ters kelepçeli olarak baygın bir halde gözaltına aldı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Sevinç Bozdağ, Meral Dönmez, Kaan Ünsal, Nehir Sarıkaya, Onur Doğan, Ahmet Bay, Mahir Mete Kul, Yusuf Kul, Ufuk Anıl Çalımlı, Hale Elibüyük, Birdal Nakay, İnal Poyraz, Engin Tek

Saatlerdir aramanın sürdüğü Gençlik Federasyonu'na, karşıda bulunan İdil Kültür Merkezi çalışanları girmek istedi. Buna izin vermeyen polis, gaz bombalarıyla saldırdı. Merkez çalışanları polisin saldırılarından korunmak için taşlarla karşılık verirken, polis saldırıları ve karşı koyuş devam ediyor. 


FAŞİZM YİNE İŞ BAŞINDA!
TÜRKÜLERİMİZDEN KORKUYORLAR, SANATIMIZDAN KORKUYORLAR, DEVRİMCİLİĞİMİZDEN KORKUYORLAR !
KORKULARINI BÜYÜTECEĞİZ,
UMUDU BÜTÜN HALKIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ!

Çalışmalarımızı yürüttüğümüz kültür merkezimizin etrafı yüzlerce maskeli, tüfekli polis tarafından bu sabaha doğru 05.00'den beri kuşatma altındadır.

Yine Okmeydanı'nda bulunan İstanbul Gençlik Derneği yüzlerce polis tarafından camlardan girilerek, gaz bombalarıyla basılmıştır.

Arkadaşlarımız gözaltındadır.

Bizler AKP iktidarı gibi bu vatanı emperyalistlere, cümle sömürgenlere satmaya kalkışmadık. Bizler, AKP iktidarı gibi emperyalizme boyun eğmedik.

Kurtuluş Savaşı'nda kahraman dediğimiz anti emperyalistlere, vatanseverlere, bugün terörist deniyor. Bizler devrimciler, devrimci sanatçılarız. Bu aldatmacalarla halkımızın kandırılmasına izin vermeyeceğiz.

Bu tarih bizim, bizler bu halkın evlatları, onurlu süt emmiş devrimcileriyiz. Ne halkımıza, ne vatanımıza ihanet etmedi türkülerimiz, sanatımız. Ama onlar bir avuç sömürücü asalak.. Bugün devrimcileri bulundukları her yerde halka doğruları göstermesinler diye, susturmaya çalışıyorlar.

Susmayacağız.

Gözaltına da alsanız, tutuklasanız, işkence etseniz de susmayacağız.

TÜRKÜLER SUSMAZ HALAYLAR SÜRER.
DEVRİMCİ SANAT ENGELLENEMEZ.
KEYFİ TUTUKLAMALARLA BİZİ YILDIRAMAZSINIZ.
KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN SOSYALİZM.

SANAT CEPHESİ
İDİL KÜLTÜR MERKEZİ
GRUP YORUM
KÜLTÜR SANAT YAŞAMINDA TAVIR DERGİSİ
FOTOĞRAF VE SİNEMA EMEKÇİLERİ (FOSEM)
İDİL TİYATRO ATÖLYESİ


BASKINLARLA, GÖZALTI VE TUTUKLAMALARLA DEVRİMCİ GENÇLİĞİ SUSTURAMAYACAKSINIZ!

AKP'nin faşist polisi hukuksuzca saldırmaya, demokratik-yasal kurumların kapılarını-duvarlarını kırarak, geceyarıları baskınlarla saldırmaya devam ediyor.

Polis, Okmeydanı'nda bulunan Gençlik Federasyonu'na bugün sabah saat 06.00 civarında bir kez daha operasyon düzenledi. Yoğun gaz saldırısı altında işkencelerle 13 kişiyi gözaltına aldı. Ayrıca, Okmeydanı'nda bulunan ve Grup Yorum'un çalışmalarını sürdürdüğü İdil Kültür Merkezi önünde yığınak yaparak bekleyişini sürdürmektedir.

İşkenceci polis, bir kez daha gün ağarmadan saldırdı. Ülkemiz, "şafak operasyonları"nın rutin hale getirildiği, komplo ile tutuklamaların sıradanlaştığı bir hale getirildi. Avukatlara, memurlara, öğrencilere, mahallelere, demokratik kurumlara yapılan operasyonlar YALAN PROPAGANDASI altında meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Basın, Gençlik Federasyonuna yapılan bu hukuksuz operasyonu, "DHKP-C'nin hücre evine yapılan bir baskın" şeklinde vermektedir. Haber kaynağının polis olduğu çok açık olan bu haberler, yapılan hukuksuzlukları meşrulaştırmak içindir. Polis, bastığı yerin yasal bir dernek olduğunu bildiği halde yalan beyanlarda bulunmakta, basın da buna ortak olmaktadır. Basını, habercilik ilkelerine uymaya çağırıyoruz. POLİSİN KOMPLOLARINA, KALEMLERİNİZLE KAMERALARINIZLA ORTAK OLMAYIN!

Polis, 18 Ocak'ta yaptığı operasyonlarda da Gençlik Federasyonunu hedef almış ve aynı yöntemleri kullanmıştı. Bu operasyonda onlarca insan gözaltına alınıp işkence gördü ve tutuklandı. 19 Şubat'ta Kamu Emekçilerine yönelik operasyonda da yalan ve komplolarla yüzü aşkın kamu emekçisi gözaltına alınmış ve onlarcası tutuklanmıştı. Polis, şimdi de aynısını yapmaya çalışmaktadır.

AKP ve işkenceci polisi, baskınlar ve komplolarla parasız eğitim mücadelesi veren Vatansever Devrimci Gençliği susturamayacaktır. Tüm halkımızı ve ilerici kurumları, parasız eğitim mücadelesi veren ve bağımsız bir ülke isteyen Devrimci Gençliği sahiplenmeye çağırıyoruz.

GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILSIN!
YAŞASIN DEV-GENÇ YAŞASIN DEV-GENÇLİLER!

14 Mart 2013
TAYAD'LI AİLELER
 (Fotoğraflar: vesmolla.com)

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y