Dersim´de Ormanlık Alanda Bulunan Kafatası ve Kemikler Adli Tıp´ta!

Dersim'de ormanlık alanda yol açma çalışmasının yapıldığı bölgede, toprağa gömülü halde insana ait bir kafatası ile çok sayıda kemik parçalarının bulunmasının ardından Jandarma tarafından bölgede yapılan kazı çalışması tamamlandı. Toprak altında çıkarılan kafatası ve kemikler, ölüm nedeninin tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek.

Dersim merkezine yaklaşık 7 kilometre mesafede bulunan Kocakoç Köyü'nün ormanlık alanında yol açma çalışmaları sırasında, toprakta gömülü halde kafatası ve kemiklerin bulunması üzerine Jandarma tarafından bölgede yapılan kazı çalışması bu sabah tamamlandı. Tunceli Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile yapılan kazıda bulunan ve ilk izlenime göre 25-30 yaşlarında bir kişiye ait olduğu tahmin edilen kafatası ve kemik parçaları, olay yeri inceleme ekipleri tarafından alındı. Kemiklerin kimlik ve ölüm tespiti için Adli Tıp kurumuna gönderileceği belirtildi. Kemikleri bulunan kişinin, dini vecibelere göre değil, 1 metre kazı yapıldıktan sonra toprağa gömüldüğü belirtilirken, savcılık olay yerinde Adli tıpa gönderilmek üzere toprak numuneleri de aldığı görüldü.

Bulunan kemiklerle ilgili ilk yapılan yorumlar 1990'lı yıllarda gözaltına alınıp kaybedilenlerden birine ait olabileceği yönünde oldu. Bunun yanısıra bölgede öldürülen PKK'lilerden birine ait olabileceğide yapılan yorumlar arasında. Hemen her yerden insanlara ait kemikler çıkıyor.


KIRIKKALE'DE ASKERİ BÖLGEDE İNSAN KEMİKLERİ ÇIKTI

25 Mart 2013 günü Kırıkkale’nin Keskin İlçesi yolu üzerindeki Arpalık Çukuru mevkiinde meydana gelen toprak kaymasının ardından ortaya insan kafatasları ve kemikleri çıktı.
Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla kemiklerin bulunduğu bölgede kazı çalışması yapıldı.

Çıkartılan kafatasları ve kemikleri incelemeye alındı. Geçen yıl aynı bölgede 23 Nisan tarihinde kafatası ve insan kemikleri bulunmuştu.

Kemiklerin bulunduğu alan, Kırıkkale, Keskin karayolu üzerinde ve 10 yıl önce Çankırı'ya taşınan 61. Piyade Alayı'nın cephanelik olarak kullandığı bölgede yer alıyor.KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y