1 Mayıs´ta Gözaltına Alınanlar Derhal Serbest Bırakılsın (İmza Kampanyası)

1 Mayıs'ta emekçilere Taksim'i yasaklamak için her tür yalanı "inşa" eden AKP hükümeti ve onun İstanbul Valisi İstanbul'u kimyasal gaza boğup şiddet kenti haline getirdi. 1 Mayıs'ta başlayan şiddet devam etmekte. 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu polisin öldürmek kastıyla aralarında çocuklarında bulunduğu 1 Mayıs'a katılan emekçileri "militan" ilan etti. Polisin emekçilere öldürmek kastıyla saldırmasını savundu. 1 Mayıs'a katılanları öldürmek kastıyla saldıran polis yine yoldan geçenleri gözaltına aldı ve hala gözaltında tutmaya devam ediyor.
Gözaltına alınanların bırakılması için bir imza kampanyası başlatıldı. 1 mayıs'ta halka yönelik şiddeti militanca uygulayan İstanbul Valisi ve AKP hükümeti bu saldırganlığın altında kalacak gibi görünüyor.
 
1 MAYIS'TA GÖZALTINA ALINANLAR DERHAL BIRAKILSIN
1 Mayıs'ta gözaltına alınan 60 kişi hala emniyet sorgusunda.
Polis hem saldırdı hem de 1 Mayıs'a katılanları gözaltına aldı.
Polisin her tür hukuk kuralını çiğneyerek 1 Mayıs'a katılan, katılmayan bir çok insanı gözaltına almasını kınıyor ve gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmalarını istiyoruz.
1 Mayıs Taksim Meydanı'nı yasaklamak suçtur.
1 Mayıs'a katılanlara saldırmak suçtur.
Suçlu devlet görevlileri hakkında suçlarına uygun soruşturma yapılmasını ve 1 Mayıs'ta gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.İMZA KAMPNYASINA KATILMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y