Avukatlar Taksim Yasağına Karşın Yürüyecekler!

Avukatlar, Taksim Meydanı ve civarına getirilen eylem yasağını kınamak için Taksim'de bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirecekler.

1 Mayıs ve ardından gelen günlerde Taksim ve İstiklal Caddesi'nde fiili olarak uygulanmaya çalışan toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasına rağmen ilan edilen fiili keyfi yasağa karşı avukatlar bir basın açıklaması ve yürüyüş gerçekleştirecekler.

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi tarafından yapılan yürüyüş çağrısı:

"Toplantı, gösteri, yürüyüş haktır; engellenemez!

1 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Meydanı’nı işçi ve emekçilere yasaklayan ve 1 Mayısı polis güçleri eliyle kana bulayan AKP Hükümeti Taksim’de yapılmak istenen her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşü kimyasal gazlar ve joplarla engelleyerek asıl niyetinin halkın can güvenliğini korumak değil tam da sokakta hak arayışını engellemek olduğunu açık seçik ortaya koymuştur.

Taksim Meydanı 1 Mayıs Meydanıdır. Toplantı, gösteri, yürüyüş haktır ve engellenemez. AKP Hükümeti tüm yasalarını çiğnemekte ve halkın can güvenliğini tehdit etmektedir. Fiili yasakların neden yasak olmadığını, Hükümetin neden yasaları ihlal ettiğini anlatmaya devam ediyoruz. Bu amaçla 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü İstanbul Barosu önünden Taksim Meydanı’na yürüyerek bildirilerimizi dağıtacağız ve Taksim Meydanı’nda bir açıklama yapacağız. Tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz."

KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y