Egemenlerin Hukukuna Karşı Savunma Adalet Yürüyüşünde

EGEMENLERİN HUKUKUNA KARŞI
SAVUNMA ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE!...


100 GÜNDÜR TUTUKLUYUZ!
100 GÜNDÜR DAVA AÇILMASINI BEKLİYORUZ.
SAVUNMA ÜZERİNDEKİ BASKILARA SON VERİLMESİ İÇİN,
ADALET BAKANLIĞI’NA YÜRÜYORUZ…

18 Ocak 2013 günü Türkiye’nin en büyük avukat örgütü olan Çağdaş Hukukçular Derneği’ne yapılan operasyon ile ÇHD’nin 16 yönetici ve üyesinin ev ve bürolarına baskınlar yapıldı. Hukuksuz ve keyfi arama kararları ile kapılar kırıldı, meslektaşlarımızın evleri, büroları talan edildi, dosyalarına el konuldu. Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkezi, Ankara Şubesi ve İstanbul Şubesi arandı. ÇHD Genel Başkanı Av. Selçuk Kozağaçlı, İstanbul Şube Başkanı Av. Taylan Tanay, İstanbul Şube Sekreteri Av. Güçlü Sevimli, İstanbul Şube üyeleri Av. Ebru Timtik, Av. Barkın Timtik, Av. Naciye Demir, Av. Günay Dağ, Av. Şükriye Erden ve Ankara Şubesi Yöneticisi Av. N.Betül Vangölü Kozağaçlı tutuklandı.

Siyasal iktidarın avukat avı bununla başlamıyordu. 22 Kasım 2011 tarihinde Türkiye’nin en büyük avukat operasyonu yapılmıştı. Operasyon kapsamında 41 Kürt avukat gözaltına alınmış, 36’sı tutuklanmıştı. Avukat meslektaşlarımızdan 23’ü bu dosya kapsamında halen tutukludur.

Yine Diyarbakır’da “KCK Ana Davası” olarak bilinen davada müdafilik yapan 103 avukat hakkında soruşturma başlatılmış olup, bu soruşturma halen devam etmektedir.

Son olarak, İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal'ın da aralarında bulunduğu 10 avukat hakkında, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ni protesto ettikleri, izinsiz açıklama yaptıkları gerekçesiyle ''yargı görevini yapanı engellemeye teşebbüs'' suçlamasıyla ceza davası açılmıştır.

Ülkemizde son dönemde sadece Terörle Mücadele Kanunu kapsamında 70 avukat hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmış, 8 avukat meslektaşımıza oldukça yüksek cezalar verilmiştir. Türkiye hapishanelerinde halen 35 meslektaşımız tutukludur. Tablo, savunma mesleğinin geldiği durum açısından oldukça vahimdir. Bizler biliyoruz ki, bu saldırılara maruz kalan ve yargılama konusu yapılan esasında devrimci avukatlık pratiğidir. Ancak bizi operasyonlarla, dize getiremeyecekler, boyun eğmeyeceğiz!

Savunma mesleğine yönelen saldırıları protesto etmek, siyasal iktidarın baskıcı politikalarından vazgeçmesi ve tutuklu meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep etmek için 3 MAYIS CUMA GÜNÜ SAAT 12.00'DE ANKARA ADLİYESİ ÖNÜNDE BULUŞUP ADALET BAKANLIĞI'NA YÜRÜYORUZ.

Tutuklu Avukatlara Özgürlük!
Devrimci Avukatlar Onurumuzdur!
Savunmaya Saldırıya Son!

Çağdaş Hukukçular Derneği
Genel Merkezi
İlkiz Sok. No:18/3 Sıhhiye / ANKARA


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y