Erdoğan, Reyhanlı Katliamı Konusunda ABD Dönüşü Adım Atacak!

Reyhanlı'daki katliamın ardından tam bir karartma sansürü uygulamaya başlayan AKP hükümeti Reyhanlı Katliamıyla ilgili sorumluluğundan kaçmak için manevalarına devam ediyor. Devletin alışkanlığı olduğu üzere yaptığı provokasyonşlardan biri olması yüksekle muhtemel olan Reyhanlı katliamının Suriye'ye yönelik üstü örtülü yürütülen savaşın açık bir savaşa çevrilmesi için kullanılacağı yorumlarını destekleyen açıklamalar Erdoğan'dan geldi.

Erdoğan'ın açıklamaları Suriye'ye yönelik planlanan açık bir savaşın nasıl uygulanacağının ip uçlarıyla dolu. Reyhanlı katliamını açıkça Suriye'nin üzerine yıkan Erdoğan bunun kamuoyunu bir savaşa hazırlamak için kullanılacağını da "bunların ayrıntısı anlatılacaktır" diyerek belli etti.


ABD gezisi ardından Reyhanlı'ya gideceğini söyleyen Erdoğan'ın ABD gezisinde alınacak karara göre davranacağı görülüyor. ABD gezisinde açık bir savaş kararı çıkarsa Erdoğan'ın Reyhanlı gezisinde savaş ilanına yönelik konuşacağı tahmin ediliyor. Eğer ABD gezisinde açık bir savaş kararı çıkmaz ise Erdoğan'ın Suriye'ye yönelik üstü örtülü savaşı daha da şiddetlendirecek girişimlerde bulunacağı Suriye'yi hedef alan açıklamalarından belli oluyor.
Erdoğan'ın açıklamaları aşağıda:

Erdoğan Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan Reyhanlı'daki katliama yönelik "Patlayıcıların satıldığı yerler saklayanlar, bunları temin edenler hakkında bilgiler var. Bunların ayrıntısı anlatılacaktır. İşin arkasında elbetteki rejim vardır. Buna bizden de destek verenler var. Siyasi olarak da destek verenler var. Mültecilerle ilgili spekülasyon ve provokasyonlar var. Burada muhalif güçlerle alakalı bir olay yok. Sığınmacılara yönelik bir girişim var. Mezhebi bir çatışmaya sokma gayreti var. Bunların da farkındayız..." dedi.

Yayın yasağını isabetli bulduğunu söyleyen Erdoğan ABD dönüşü Hatay'ı ziyaret edeceğini de söyledi. Erdoğan "Diğeri toplumu dezenforme etmektir. Dünyadaki örneklerine bakın. Burada yargı hassasiyetini takdir ediyorum. ABD'den döner dönmez Hatay'ı ziyaret edeceğiz. Gereken adımları atacağız. Oyuna gelmek yok ama gereken adımları atacağız." dedi
Erdoğan "ABD'nin Türkiye'den talebinden ziyade bizim ABD'den talebimiz olur." sözlerini de konuşmasına ekledi..


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y