Ertuğrul Kürkçü: Halk Reyhanlı Saldırısından ÖSO'yu Sorumlu Tutuyor!

Halkın Demokratik Kongresi (HDK) Mersin milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul milletvekili Levent Tüzel, incelemelerde bulunmak ve halkla görüş alışverişi yapmak üzere Reyhanlı’ya gitti. Buradaki izlenimlerini ilk olarak Twitter üzerinden paylaşmaya başlayan Ertuğrul Kürkçü, halkın sanıldığı gibi sadece alevilerin değil Sunnilerin de patlamayla ilgili olarak Suriye hükümetini değil Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) sorumlu tuttuğunu yazdı. 
Ertuğrul Kürkçü'nün mesajları:

"Reyhanlı'dan 1: Halktan her yerde saygı ve sevgi gördük. Bir tek kışkırtıcı arya girdi ama bagirislari bizzat esnaf tarafindan susturuldu.

Reyhanlı'dan 2: Halk saldırının Suriye hukumetinden değil, ÖSO'dan kaynaklandığı, multecilerin patlama öncesi uyarıldigi inancinda.

Reyhanlı'dan 3: ÖSO'yu suçlayanlar sanilacagi gibi Aleviler değil, çoğunlukla Sunni olan bütün Reyhanlılılar.Saldırıyı her an bekliyorlarmış

Reyhanlı'dan 4: Her kesimden insan bibirlerinin acısını paylaşıyor. Sorumlulugun hükümette olduğundan kimsenin kuşkusu yok.

Reyhanlı'dan 5: Halk bu sabotaj ve saldırıların bir Alevi-Sunni çatısmasi yararacak şekilde Antakya'ya tasinabilecehinden kaygili.

Reyhanlı'dan 6: Halk sınırın bir anlamının kalmadığı her türlü operasyona açık tutulduğunu söylüyor. Multecilerin sayısı 35 bine ulaşmış."


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y