Gübre Fabrikaları T.A.Ş'de Grev İlanı!

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş İŞYERİNDE GREV İLANI ASILDI

Petrol-İş sendikası Kocaeli Şubesinin örgütlü olduğu, Körfez İlçede faaliyet gösteren Gübre Fabrikaları T.A.Ş işyerinde grev ilanı asıldı.
 

Petrol-İş sendikası ve Gübre Fabrikaları T.A.Ş arasında yürütülen 2013-2015 dönemini kapsayacak toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde arabulucu döneminde de anlaşma sağlanamadı.

Bugün (13 Mayıs 2013) 08.00-16.00 gündüz vardiyası çalışanları D-100 kenarında servislerden inip sloganlar atarak alkışlar eşliğinde fabrika önüne kadar yürüdüler.
Petrol-İş sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman burada Gübre Fabrikaları T.A.Ş'de çalışan işçilere hitaben yaptığı konuşmasında; "Bugün itibari ile Genel Merkezimizin aldığı karar neticesinde grev ilanını asacağız. Önümüzde 60 günlük bir süre var, umarım bu 60 günlük süre içinde işverenle anlaşırız. Aksi takdirde grev kaçınılmaz olacaktır. Biz bu fabrikanın sürekliliginden yanayız, uzun yıllar faaliyet göstermesini diliyoruz. İşverenden çok fazla talebimiz yok, işe en son girenlerin maaşlarında iyileştirme diğer üyelerimizin de faydalanacağı bir sözleşme istiyoruz" dedi.

Petrol-İş sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman'ın konuşmasından sonra toplu olarak işyeri yemekhanesine gidilerek, ilan tahtasına grev ilanı asıldı.


KızılYıldız.org
YAZIYI PAYLAŞ: Facebook Twitthis Furl

Facebook'tan Yorum Yap

.
2017 Kaynak Gosterilerek Her Yazi Istendigi Gibi Kullanilir. KIZILYILDIZ.org Devrimin KIZIL YILDIZI Dizayn: K.C.Y